Skip to content Skip to footer

Psychologia i psychoterapia

Psychologia i psychoterapia

Psychoterapeuta a psycholog

Jaki obraz pojawia się w Twojej głowie na hasło „psycholog” albo „psychoterapia”? Idziemy o zakład, że jedna z migawek w Twoim mózgu nawiązuje do amerykańskich filmów, w których to pacjent leży na kozetce i opowiada o swoim życiu, a terapeuta siedzi znudzony nad notesem i kiwa głową, przysłuchując się wyznaniom biedaka. Uf! Na szczęście rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej!

Każdy z nas mierzy się z wieloma problemami i trudnymi sytuacjami, ale często nie jesteśmy w stanie uporać się z nimi samodzielnie… Zaburzenia emocjonalne, depresja, lęki, uzależnienia czy nerwice nie znikną same. Zastanawiamy się wtedy, z czyjej pomocy warto skorzystać — psychologa czy psychoterapeuty? Przychodzimy z podpowiedzią!

Psycholog czy psychoterapeuta?

To może wydawać się skomplikowane, ale psycholog nie musi być psychoterapeutą, a psychoterapeuta psychologiem.

Psycholog to specjalista, który zajmuje się głównie diagnozowaniem pacjentów oraz wskazywaniem im właściwej ścieżki wsparcia. Warto więc właśnie od niego zacząć szukać pomocy dla siebie lub bliskich – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu nie tylko pomoże w postawieniu diagnozy, ale też pokieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty (psychiatry lub psychoterapeuty). Spotkanie z psychologiem to również dobry pomysł wtedy, kiedy chcesz podjąć psychoterapię, ale trudno wybrać Ci odpowiedni dla siebie nurt (formę pracy nad sobą).

Psychoterapeuta natomiast jest specjalistą, który zajmuje się prowadzeniem terapii w wybranym przez siebie nurcie, ale nie musi być lekarzem, choć może uzdrowić Twoją duszę. Psychoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń i nieprawidłowości, dotyczących ludzkiej psychiki. Często wspierana jest innymi metodami, jak np. farmakoterapią. Na czym polega? To cykl spotkań z psychoterapeutą, indywidualnych lub grupowych, w ramach których pacjenci docierają do źródeł problemów i pracują nad wprowadzeniem zmian w swoim życiu. Terapeuci specjalizują się w pracy na różnych polach, np. terapii uzależnień, dzieci i młodzieży, poznawczo-behawioralnej czy skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Jak wybrać najlepszy dla siebie rodzaj terapii? Jak już wspomnieliśmy – pomoże Ci w tym psycholog.

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

mgr Monika Waligórska

Psycholog dziecięcy

Ukończyłam studia na Uniwersytecie SWPS na kierunku psychologia kliniczna. Dodatkowo posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Obecnie moją główną specjalizacją jest diagnoza ADHD dzieci i młodzieży (w zespole z lekarzem psychiatrą).

Jestem współautorem tłumaczenia na język polski narzędzia do diagnozy ADHD “DIVA YOUNG”, a także trenerem neruofeedbacku oraz rozpoczęłam proces kształcenia się w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

mgr Paulina Sołtys

Psycholog

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Jestem w trakcie szkolenia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. 

mgr Cezary Brygier

Psycholog

Jestem młodym i zaangażowanym psychologiem, który ukończył studia psychologiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Od tego czasu aktywnie udzielam wsparcia psychologicznego.

mgr Aleksandra Kaczmarek

Psycholog

Skończyłam psychologię kliniczną na SWPS oraz 2-letnie Studium Terapii Uzależnień u prof. Jerzego Mellibrudy. W Instytucie Psychiatrii i Neurologii prowadziłam zajęcia choreoterapeutyczne dla pacjentów z zaburzeniami lękowymi i depresją.

mgr Julia Ogiegło

Psycholog dziecięcy

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, jestem terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem TUS. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalu psychiatrycznym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz licznych placówkach oświatowych. Jestem w trakcie intensywnego szkolenia z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej.

Na co dzień pracuję z dziećmi oraz młodzieżą. Zajmuję się szeroko pojętą diagnozą, wsparciem psychologicznym oraz rozwijaniem umiejętności społecznych, prowadząc zajęcia grupowe. W codziennej pracy cenię sobie współpracę z opiekunami dzieci, opierając ją na psychoedukacji oraz poszerzaniu świadomości w zakresie zdrowia psychicznego.

mgr Malwina Anna Użarowska

Psycholog, diagnosta, psychotraumatolog w trakcie szkolenia

Ukończyłam psychologię kliniczną na SWPS w Warszawie. Obecnie kładę nacisk głównie na diagnozę ADHD i psychoedukację. Moje doświadczenie obejmuje blisko 20 lat (od 2003 r.) pracy nad skutkami stresu i lęku oraz nad ich źródłami.

mgr Anna Sadowska

Psycholog

Ukończyłam psychologię w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz studia podyplomowe Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na kierunku Psychodietetyka.


Julia Zboralska

Psycholog

Studiowałam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już w trakcie studiów zdobywałam doświadczenie zawodowe w pracy z Pacjentami na oddziałach szpitalnych i w ośrodku zajmującym się terapią dzieci, młodzieży i rodzin.

Ukończyłam liczne szkolenia i kursy, w tym dwuetapowy kurs z terapii koherencji, szkolenie z udzielania wsparcia osobom zmagającym się z zaburzeniami depresyjnymi i szkolenie z diagnozowania trudności intelektualnych u dzieci i młodzieży, według najnowszych narzędzi diagnostycznych.


Agnieszka Kacprzykowska

Psycholog, psycholog dziecięcy

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyłam również pierwszy poziom kursu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Doświadczenie zdobywałam m.in. na praktykach w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, udzielając wsparcia osobom będącym w kryzysie. Na co dzień pracuję, wspierając rozwój społeczno-emocjonalny dzieci i młodzieży z zaburzeniami w spektrum autyzmu oraz ADHD. Zajmuję się także prowadzeniem szkoleń dla szkół.

W procesie terapeutycznym najważniejsze jest dla mnie podążanie za potrzebami klienta, budując tym samym atmosferę zaufania i zrozumienia.

Aleksandra Osińska

Psycholog, psychoonkolog

Ukończyłam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z tytułem magistra psychologii. Od razu po studiach rozpoczęłam pracę w zawodzie, jednocześnie mogąc realizować swoją pasję, jaką jest właśnie psychologia. Ukończyłam również studia podyplomowe z psychoonkologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w dodatkowych kursach i szkoleniach z zakresu udzielania profesjonalnej pomocy.

Aleksandra Pawłowska

Psycholog

Pomagam osobom dorosłym oraz młodzieży na drodze do budowania bardziej satysfakcjonującego życia. 

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, na których realizowałam specjalizacje w obszarze psychoterapii oraz wspierania rozwoju osobowości. Brałam również udział w szkoleniach z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ponadto, jestem dyplomowanym Coachem.

Moje wykształcenie oraz odbyte szkolenia umożliwiły mi zdobycie narzędzi, które pozwalają mi spojrzeć na wyzwania Pacjentów w sposób holistyczny i wszechstronny. Specjalizuję się w pracy z osobami, które borykają się z obniżonym poczuciem własnej wartości, silnym stresem, brakiem motywacji, atakami paniki, kryzysami emocjonalnymi i problemami w szkole, na uczelni czy w pracy.

Natalia Gąsiewska

Psycholog

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz jestem w trakcie studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku seksuologia kliniczna. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam od konsultacji osób w spektrum autyzmu, prowadząc konsultacje indywidualne jak i grupowe. 
 
Prowadziłam grupy wsparcia dla rodzin doświadczających trudności w obszarze relacji z dziećmi. Prowadzę również zajęcia z Filmoterapii, Biblioterapii i Psychorysunku na oddziale dziennym ambulatoryjnym Centrum Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych. Pracowałam z osobami przejawiającymi zaburzenia emocjonalne, lękowe czy też nastroju w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego.

Julia Zborowska

Psycholożka dziecięca 

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam kurs TUS dla dzieci z autyzmem w ujęciu poznawczo-behawioralnym. Od 3 lat wspieram dzieci, rodziców oraz kadrę w warszawskich przedszkolach. 

Uczestniczyłam w licznych konferencjach i szkoleniach, których głównym tematem był rozwój dzieci i młodzieży, a poruszane tam zagadnienia to m.in.: mutyzm wybiórczy, seksualność, lęki. 

W pracy ważne jest dla mnie zapewnianie jak najbardziej skutecznego wsparcia dostosowanego do codzienności klienta, a to wszystko w atmosferze akceptacji, życzliwości i bezpieczeństwa.

Aleksandra Sycik

Psycholog, psycholog dziecięcy

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie SWPS. Jestem również absolwentką pedagogiki specjalnej Uniwersytetu UKSW. Posiadam doświadczenie w obszarze wsparcia dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi, w tym zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, a także mutyzmem wybiórczym. Również dorośli, w tym rodzice i nauczyciele, znajdują u mnie wsparcie. 

Na co dzień dodatkowo prowadzę zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), gdzie pomagam moim podopiecznym w rozwoju umiejętności interpersonalnych. Aktualnie rozwijam swoje kompetencje poprzez szkolenie z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, co pozwala efektywniej wspierać pacjentów i ich rodziny w osiąganiu pozytywnych zmian.

Paulina Minkina

Psycholog, psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku Psychologia Kliniczna. Swoje doświadczenie zaczęłam od pracy z dziećmi w spektrum autyzmu i z zaburzeniami współistniejącymi w I Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji SYNAPSIS.

Jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym w Fundacji Marii Orwid w Lublinie, co umożliwia mi pracę z rodzinami w kryzysie bądź nad poprawą komunikacji i wyznaczaniem granic. W pracy cenię sobie nawiązanie szczerej relacji, opartej na wzajemnym szacunku i indywidualne podejście do każdej osoby.

Hanna Szewczyk

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Ukończyłam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z tytułem magistra psychologii. Zaraz po studiach rozpoczęłam pracę z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami/opiekunami. Prowadziłam zajęcia grupowe i warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci, prelekcje dla rodziców. 
 
W pracy psychologa ważne jest dla mnie świadczenie profesjonalnej pomocy zgodnej ze standardami etyki oraz najnowszą wiedzą z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych, a także uważne słuchanie, empatia oraz nawiązanie bezpiecznej i nieoceniającej relacji.

mgr Francesca Palumbo​

Psycholog, diagnosta, psychotraumatolog w trakcie szkolenia

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z psychotraumatologii na SWPS.

Doświadczenie zdobywałam, udzielając wsparcia osobom w kryzysie psychicznym, borykającym się z uzależnieniem w rodzinie, trudnościami w relacjach, trudnościami z regulacją emocji, doświadczających żałoby.

Pola Apolinarska

Psycholog

Jestem psycholożką z wykształceniem magisterskim o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją praktykę zawodową rozpoczęłam od współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Profilaktyki i Wczesnej Terapii MONAR oraz Psychologicznym Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym MindClinic. Współpracuję również z placówką edukacyjną, gdzie wspieram terapeutycznie młodzież z trudnościami szkolnymi i społecznymi.  


Marta Kacprzak

Psycholog

Ukończyłam psychologię kliniczną na SWPS w Wrocławiu. Do pracy terapeuty przygotowywałam się, kończąc Szkołę Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu pod kierownictwem Jacka i Barbary Rydlewskich. Ukończyłam kurs Interwencji Kryzysowej oraz Psychologii Pozytywnej. Ponad dwa lata doświadczenia w roli interwenta kryzysowego nauczyło mnie, jak ważne jest indywidualne podejście, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy oraz efektywność spotkania. 


Julia Jarosz-Kozica

Psycholog

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu arteterapii. Ukończyłam licznie szkolenia w tym te dotyczące relaksacji, terapii ACT, technik CBT, a także terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (1 stopnia). Jako instruktorka sportu i dziennikarka jestem po uszy zakochana w relaksacji, medytacji, twórczym pisaniu oraz arteterapii i chętnie wykorzystuje tę wiedzę i elementy w swojej pracy psychologicznej. 


Hanna Kozłowska

Psycholog

W centrum mojego zainteresowania jest pacjent i jego indywidualne potrzeby, do których dostosowuje metody pracy i narzędzia terapeutyczne o naukowo udowodnionej skuteczności. Specjalizuję się w pomocy osobom w kryzysach relacyjnych, zdrowotnych i zawodowych, pragnących dokonać zmian w swoim życiu.

Chętnie pomogę Ci w poprawie relacji z innymi ludźmi, radzeniu sobie ze stresem i codziennością za pomocą pracy z emocjami, regulacji fizjologicznych reakcji na stan podwyższonego napięcia za pomocą ćwiczeń oddechowych i Mindfulness. Do problemów natury psychologicznej podchodzę holistycznie, uwzględniając najnowszą, potwierdzoną naukowo wiedzę z różnych dziedzin.

Weronika Kula

Psycholog

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których realizowałam specjalizację w obszarze psychologii klinicznej dziecka i rodziny. Zawodowo od dwóch lat jestem związana z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Zależy mi na ciągłym rozwoju, dlatego biorę udział w różnych szkoleniach i konferencjach.

W mojej pracy dużą wagę przykładam do budowania autentycznego kontaktu i atmosfery otwartości. Zależy mi na tym, żeby każdy mógł poczuć się zrozumiany i zobaczony. Wierzę, że psychoedukacja, odkrywanie siebie i nauka wspierania samego siebie są drogą do bardziej satysfakcjonującego życia osób z ADHD i nie tylko.

Hanna Rajek

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem z ponad 2-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje w ramach czteroletniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej szkole psychoterapii Crescentia w Toruniu.

W swojej pracy dążę do nawiązania bliskich relacji terapeutycznych opartych na zaufaniu, bezpieczeństwie, autentyczności oraz szczerości. Jestem osobą, która wierzy, że zmiany – mimo że bywają trudne i okresowo przerażające – są potrzebne, a człowiek jest w stanie im podołać, jednak czasem potrzebuje wsparcia. To właśnie to zadanie dla psychologa, czyli pomoc drugiemu człowiekowi, daje mi radość i satysfakcję.

Dagmara Ratyńska

Psycholog, coach, mediator w nurcie NVC, trener grup wsparcia

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, jestem mediatorką w nurcie NVC, trenerką grup wsparcia oraz dyplomowaną coachką. Brałam udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów, Szkoła Konsultacji Psychologicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalu psychiatrycznym oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W pracy stawiam na empatyczną relację z drugim człowiekiem. Staram się towarzyszyć, być wsparciem i tworzyć relację pełną szacunku, akceptacji oraz zaufania. Prowadzę grupy wsparcia oraz psychoedukację. Mam także doświadczenie w rekrutowaniu pracowników, dzięki czemu pomagam w kwestiach doradztwa zawodowego, włącznie z udzielaniem rad dotyczących napisania skutecznego CV.

Kamil Wyrzykowski

Psycholog, diagnosta, psychotraumatolog w trakcie szkolenia

W pracy psychologa skupiam się na psychologii klinicznej i zdrowia, z wyjątkowym naciskiem na psychotraumatologię – obszar, który aktualnie pogłębiam poprzez studia podyplomowe. Moje akademickie tło obejmuje nauczanie i badania naukowe. Fascynuje mnie badanie ludzkich zachowań, zwłaszcza w kontekście intuicji i współdzielonych doświadczeń. Kompetencje nabywałem w Niebieskiej Linii, udzielając wsparcia osobom w kryzysie psychicznym, trudnościami z regulacją emocji i doświadczającymi przemocy w rodzinie.

W Centrum Terapii Alma dążę do łączenia tych umiejętności z empatycznym podejściem do każdego pacjenta, stawiając na pierwszym miejscu ich dobrostan i pomoc w osiągnięciu lepszego samopoczucia psychicznego.

Damian Rutkiewicz psycholog coach Wrocław Alma

Damian Rutkiewicz

Psycholog, coach

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i specjalizuję się w diagnozowaniu oraz udzielaniu psychoedukacji dotyczącej ADHD u dorosłych. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje praktykę jako Agile Coach i trener, gdzie zajmowałem się planowaniem, organizowaniem i coachingiem indywidualnym i grupowym w kontekście zespołów IT. 

Moje unikatowe doświadczenie w pracy z organizacjami pozwala mi na skuteczne integrowanie umiejętności zarządzania i coachingu z praktykami terapeutycznymi w obszarze ADHD, a także lepsze zrozumienie problematyki osób neuroróżnorodnych w środowisku pracy.

Atina Milić

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem psycholożką, absolwentką Instytutu Psychologii UJ oraz terapeutką DBT. 

Pracuję głównie z osobami doświadczającymi dysregulacji emocjonalnej, która sprawia wiele cierpienia i trudności w funkcjonowaniu m.in. osobom z ADHD, na co wskazują najnowsze badania i obserwacje kliniczne. Nurt DBT pod tym względem wykazuje wysoką skuteczność, ale w swojej pracy korzystam również z innych terapii CBT należących do trzeciej fali, zwłaszcza terapia akceptacji i zaangażowania oraz opartej na uważnym samowspółczuciu terapii CFT.

Najważniejsze dla mnie w pracy z pacjentem jest budowanie relacji opartej na zaangażowaniu i silnym przymierzu terapeutycznym. Staram się stworzyć atmosferę akceptacji, nieoceniania i zrozumienia, która jest dla mnie podstawą, by można było zacząć wspólną pracę nad zmianą.

Psycholog w centrum Alma w Siedlach Beata Dumała


Beata Dumała

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii o specjalności psychologia zdrowia i psychoterapia na WSFiZ w Warszawie oraz absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Ukończyłam studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa, diagnoza i terapia pedagogiczna oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych. Jestem również terapeutą integracji sensorycznej.

Najważniejsze w pracy jest dla mnie zdobycie zaufania i stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy. Zrozumienie indywidualnych problemów i potrzeb pacjenta przyczyni się do udzielenia odpowiedniego wsparcia i pomocy psychologicznej.

Psycholog w centrum Alma w Siedlcach Ewa Rydzewska


Ewa Rydzewska

Psycholog

Jestem psychologiem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Jestem także specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem TUS. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując w placówkach oświatowych, szkołach, przedszkolach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Na co dzień pracuję z dziećmi, obejmując je indywidualną opieką psychologiczną. Prowadzę też zajęcia grupowe rozwijające ich umiejętności społeczno-emocjonalne. Udzielam wsparcia psychologicznego rodzicom i nauczycielom.

Psychoterapeuci

mgr Karolina Van-Laere

Psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, filologiem polskim. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w podejściu psychoanalitycznym. Ukończyłam Studium Psychoterapii Analitycznej w Warszawie, Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz dwuletnie seminarium Obserwacji Niemowląt prowadzone przez Orę Dresner – psychoanalityka Tavistock Society of Psychotherapists w Wielkiej Brytanii. Jestem zrzeszona w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej

dr Sonia Geller

Psychoterapeuta

Jestem psychologiem klinicznym, psychoterapeutą z bogatym doświadczeniem zawodowym, doktorem nauk humanistycznych. 

Jestem także certyfikowanym terapeutą uzależnień i współuzależnienia. Swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie wykorzystywałam, pracując przez wiele lat w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

mgr Maja Smolarz

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej we wrocławskiej filii Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS, a dodatkowo posiadam również wykształcenie z zakresu kryminologii. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a ponadto realizuję program Gender Studies w Polskiej Akademii Nauk.


Ewelina Matuła

Psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym

Jestem absolwentką Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już na ostatnich latach studiów rozpoczęłam kształcenie na Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Następnie kontynuowałam naukę w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoją wiedzę z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą poszerzyłam o dwuletni, podyplomowym kurs z Psychodynamicznej Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Pracuję terapeutycznie zarówno z dziećmi, nastolatkami, jak i młodymi dorosłymi, którzy doświadczają m.in. zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, zaburzeń zachowania i emocji. Zajmuję się także prowadzeniem szkoleń dla szkół.


Martyna Marzec

Psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym

Jestem absolwentką studiów jednolitych magisterskich na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a zarazem studiów licencjackich na kierunku kryminologia na tej samej uczelni. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychiatria i psychologia sądowa na Uniwersytecie Łódzkim oraz psychotraumatologia na Uniwersytecie Gdańskim, uzyskując tym samym tytuł psychotraumatologa. 

Dodatkowo posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Mam za sobą liczne kursy i szkolenia z zakresu psychologii i psychoterapii, w tym między innymi: I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), I i II stopień Treningu Zastępowania Agresji (TZA), półroczny kurs Interwencji Kryzysowej, szkolenie z zakresu interpretacji Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości (MMPI-2). 

Agata Mitke

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii o specjalności psychologia kliniczna Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Ukończyłam studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (TSR) w stopniu podstawowym i zaawansowanym oraz zostałam przyjęta w poczet członków Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR. Posiadam także uprawnienia pedagogiczne.
 
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia, doświadczających trudności w obszarze emocjonalnym, społecznym, zawodowym, wsparcie psychologiczne w trudnych sytuacjach życiowych, konsultacje i psychoedukację.

Małgorzata Witkowska

Psychoterapeuta, psychoterapeuta par, interwent kryzysowy, konsultant rodzicielski

Jestem terapeutą. W swojej praktyce pomagam osobom dorosłym i młodzieży w sytuacjach trudnych, kryzysowych, ale też wtedy, kiedy celem jest wspieranie rozwoju. Wspólnie z klientami staram się wypracować najlepsze i realne rozwiązania. Podstawowym nurtem, który wykorzystuję jest podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (BSFT). Ponadto opieram się również na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), a także na podejściu ericksonowskim. W pracy koncentruję się przede wszystkim na poszukaniu zasobów i sposobów wyjścia z trudnej sytuacji oraz na wprowadzaniu w życie realnych i akceptowalnych dla klienta rozwiązań i zmian.

dr Daria Wojtkiewicz

Psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia, trener Biofeedback, terapeuta RTZ, terapeuta TSR w trakcie szkolenia, doradca zawodowy

Posiadam stopień doktora, który uzyskałam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, tam też zdobyłam wieloletnie doświadczenie na stanowisku nauczyciela akademickiego. Od 20 lat pracuję z młodzieżą i dorosłymi w zakresie wsparcia w sytuacjach trudnych i rozwijania własnego potencjału, w tym także osób neuroróżnorodnych. Prowadzę również terapię indywidualną młodzieży oraz osób dorosłych.

mgr Martyna Tarapata

Pedagog, terapeuta behawioralny

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłam pedagogikę specjalną o specjalności wczesnego wspomagania rozwoju oraz edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Ponadto jestem certyfikowanym terapeutą behawioralnym. Skończyłam również pierwszy poziom Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Kontynuuję ten proces na drugim poziomie.  

Doświadczenie zdobywałam w poradni z dziećmi z trudnościami w rozwoju oraz kilkuletniej pracy w placówce terapeutycznej, prowadząc terapię behawioralną z dziećmi ze spektrum autyzmu. Aktualnie prowadzę terapię z zakresu interwencji behawioralnej oraz wczesnego wspomagania rozwoju z dziećmi z m.in. opóźnionym rozwojem mowy, spektrum autyzmu czy ADHD.

Psycholog i psychoterapeuta Marzenia Bartoń, specjalista Alma Siedlce

Marzena Bartoń

Psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Natomiast umiejętności terapeutyczne zdobywałam podczas czteroletniego szkolenia w nurcie psychoterapii systemowej w Centrum Rozwoju Psychoterapeutów „Mabor” w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Przez lata zdobywałam cenne doświadczenie, podejmując się staży i pracy w miejscach jak m.in.: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych „Synapsis” w Warszawie, Dom Pomocy Społecznej dla osób ze schizofrenią i chorobą Alzheimera.

Pracuję w perspektywie systemowej, która pozwala umieścić objaw, bądź trudność-  również w kontekście dynamiki procesów rodzinnych. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą, jak również parami i rodzinami.  

Psychoterapeuta Małgorzata Mazur Alma


Małgorzata Mazur

Psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, terapeutą integracji sensorycznej oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia (4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne zintegrowane, ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, dzieci i młodzieży) w Szkole Psychoterapii Dialog, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam studia magisterskie o specjalizacji psychologia kliniczna na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Jestem praktykiem metody Kids Skills opracowanej przez dr Ben’a Furman’a. Doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując m.in. w szkolnictwie oraz Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Warszawie.

Anna Mrozowska psycholog w centrum Alma w Siedlcach


Anna Mrozowska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz pedagogiki terapeutycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe w zakresie terapii i treningu grupowego z arteterapią na Uniwersytecie Warszawskim, roczne szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Ośrodku „Poza schematami” oraz  całościowe szkolenie integracji sensorycznej.

Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie.

Adriana Siemieniuk psycholog i psychoterapeuta, współwłaściciel Centrum terapii Alma Siedlce

Adriana Siemieniuk

Psycholog, psychoterapeuta, dyrektor zarządzająca Centrum Terapii Alma Siedlce

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam m.in.  studia podyplomowe w zakresie socjoterapii na Uniwersytecie Siedleckim oraz studia podyplomowe z wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania dzieci na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ponadto ukończyłam kursy z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży, neuropsychologii klinicznej dziecka w Centrum CBT w Warszawie oraz wiele innych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje. 

Obecnie studiuję na ostatnim roku czteroletniej szkoły psychoterapii Dialog (nurt integracyjny ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, terapii psychodynamicznej).

Hubert Cholewa Alma Bydgoszcz psycholog

Hubert Cholewa​​

Psycholog, certyfikowany terapeuta EMDR

Jestem psychologiem i uważam, że nie ma jednej, magicznej metody, która mogłaby pomóc każdemu. Dlatego w kontakcie terapeutycznym czerpię z wielu różnych nurtów, szkół i filozofii, aby móc jak najlepiej dostosować się do osobistego systemu wartości pacjenta, z poszanowaniem dla jego indywidualnych cech i doświadczeń.

Dodatkowo jestem certyfikowanym terapeutą EMDR (poziom I i II) oraz pionierem metody Brainspotting (faza I) w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki tym dwóm metodom jestem w stanie skutecznie wspierać pacjentów w radzeniu sobie z różnego rodzaju doświadczeniami urazowymi, w tym traumami. Od ponad 10 lat praktykuję oraz propaguję ćwiczenie uważności, którą uważam za jedną z kluczowych dla dobrostanu psychicznego. W trosce o jak najwyższy poziom oferowanej przeze mnie pomocy jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz pracuję ze stałym wsparciem superwizora Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Agata Owczarzak psycholog w Centrum Terapii Alma Warszawa

Agata Owczarzak

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia i psychotraumatolog w trakcie studiów

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam dwa poziomy szkolenia TSR. Obecnie studiuję na kierunku „Psychotraumatologia” oraz jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

W swojej pracy dostosowuję formę pomocy do indywidualnych oczekiwań i potrzeb, złożoności problemu oraz gotowości do wprowadzania zmian czerpiąc z metod i narzędzi różnych nurtów.

Głównym celem mojej pracy z drugim człowiekiem jest poprawa jakości i komfortu jego życia w atmosferze bezpieczeństwa, zrozumienia i akceptacji.