Skip to content Skip to footer

Arteterapia

Arteterapia

Wyobraź sobie, że przychodzisz na zajęcia, na których możesz wyrazić swoją malarską ekspresję i emocje bez oceniania i bez krytyki. Dodatkowo, możesz razem z terapeutą porozmawiać o swoich zmartwieniach albo uporać się z problemem za pomocą odpowiednich ćwiczeń. A wszystko to przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki. Zastanawiasz się, czy to możliwe?

Tak. Te zajęcia to arteterapia.

Metoda ta polega na wykorzystaniu sztuki jako narzędzia terapeutycznego, co przyniesie Ci z pewnością wiele korzyści.

Arteterapia pomoże Ci, jeśli zmagasz się z objawami ADHD, takimi jak: brak koncentracji, impulsywność, nadmierna pobudliwość oraz trudności w komunikacji. Poprzez pracę z różnymi narzędziami, takimi jak farby akrylowe, farby akwarelowe, pastele, pisaki będziesz uczył się kontrolować swoje emocje, wyrażał je w bardziej konstruktywny sposób oraz zwiększał swoją samoświadomość.

Podczas zajęć arteterapii będziesz miał możliwość wykorzystania swojej kreatywności oraz eksplorowania różnych technik artystycznych, co przyczyni się do zwiększenia Twojej pewności siebie oraz pozytywnego podejścia do siebie i innych.

Arteterapia indywidualna będzie dla Ciebie szczególnie korzystna, jeśli potrzebujesz bardziej skoncentrowanego i intensywnego wsparcia terapeutycznego, np. w przypadku traumy, lęku, depresji czy chorób psychosomatycznych. Terapia ta umożliwia terapeucie i pacjentowi głębszą pracę nad emocjami i doświadczeniami, co przyczynia się do skuteczniejszego radzenia sobie z trudnościami.

Dzięki pracy z jednym pacjentem terapeuta może skupić się na indywidualnych potrzebach i celach pacjenta, co umożliwia lepsze zrozumienie jego problemów oraz lepszą adaptację terapii do jego potrzeb. Terapia indywidualna umożliwia również budowanie bardziej zaufanej i osobistej relacji między terapeutą a pacjentem, co jest szczególnie ważne w przypadku terapii psychologicznej.

Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty zajęć arteterapii dla młodzieży i dorosłych z ADHD. Z nami odkryjecie swoją twórczość oraz zdobędziecie narzędzia do lepszego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.