Skip to content Skip to footer

Seksuologia

Seksuologia

Konsultacje i terapia seksuologiczna

Seksualność. Choć dotyczy absolutnie każdego człowieka, wciąż trudno nam otwarcie o niej mówić, a tym bardziej o problemach czy trudnościach z nią związanych. Dlatego też wizyta u seksuologa może wywoływać niepewność czy dyskomfort, ale też może okazać się niezwykle pomocna w zadbaniu o intymne relacje.

Decydując się na konsultację lub terapię seksuologiczną, masz szansę pozbyć się lęków i dokuczliwych objawów, poprawić relacje partnerskie oraz wzmocnić swoją samoocenę, co przełoży się na większą satysfakcję płynącą z intymności i bliskości.

Wizyta u seksuologa nie różni się od wizyty u innych specjalistów – polega na rozmowie, podczas której opowiesz o swoim problemie, a zadane przez lekarza pytania pomogą w postawieniu trafnej diagnozy czy udzieleniu wyczerpującej odpowiedzi. Seksuolog pomoże podjąć Ci decyzję, czy potrzebne będą kolejne spotkania.

Nasi specjaliści prowadzą konsultacje seksuologiczne m.in. w zakresie:

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

mgr Maja Smolarz

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej we wrocławskiej filii Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS, a dodatkowo posiadam również wykształcenie z zakresu kryminologii. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a ponadto realizuję program Gender Studies w Polskiej Akademii Nauk.

Natalia Gąsiewska

Psycholog

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz jestem w trakcie studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku seksuologia kliniczna. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam od konsultacji osób w spektrum autyzmu, prowadząc konsultacje indywidualne jak i grupowe. 
 
Prowadziłam grupy wsparcia dla rodzin doświadczających trudności w obszarze relacji z dziećmi. Prowadzę również zajęcia z Filmoterapii, Biblioterapii i Psychorysunku na oddziale dziennym ambulatoryjnym Centrum Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych. Pracowałam z osobami przejawiającymi zaburzenia emocjonalne, lękowe czy też nastroju w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego.