Skip to content Skip to footer

Psychiatria

Psychiatria

Kiedy nasze zdrowie psychiczne nie może wrócić na właściwe tory, pomoc specjalisty okazuje się nieodzowna. Zajmujemy się kompleksowo diagnozowaniem i leczeniem chorób psychicznych, nie tylko pomagając radzić sobie z ich objawami, ale również docierając do przyczyn. Nasi specjaliści to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy mają doświadczenie w leczeniu nawet bardzo trudnych przypadków.

Zgłoś się do psychiatry, jeśli występują u Ciebie:

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi z pacjentem rozmowę – wywiad obejmującą przyczynę zgłoszenia się do specjalisty, relacje rodzinne (także z przeszłości), stan fizyczny i ewentualne przebyte zaburzenia neurologiczne. Ponadto, lekarz psychiatra może zlecić wykonanie testów psychologicznych, badań laboratoryjnych czy konsultacji z neurologiem. Na podstawie wywiadu i badań pacjentowi zostaną przypisane odpowiednie leki, dzięki którym ma szansę odzyskać równowagę.

Wykorzystanie psychoterapii w leczeniu zaburzeń

Równie ważnym elementem leczenia jest profesjonalna psychoterapia. Psychoterapia może obejmować spotkania pacjenta z terapeutą lub w większej grupie. Jej celem jest nie tylko leczenie zaburzeń psychiki pacjenta, ale również zwiększanie jego potencjału osobowościowego. Stosując odpowiednie narzędzia i metody pracy z pacjentem psychoterapeuta jest w stanie wpłynąć na zmianę postawy i poprawić zdolność pacjenta do radzenia sobie z  niektórymi emocjami. 

Kiedy udać się do psychiatry?

Leczenie psychiatryczne bardzo często stanowi połączenie psychoterapii i farmakoterapii. Psychoterapia sprawdza się w leczeniu bardzo wielu zaburzeń, przede wszystkim depresji, stanów lękowych, nerwic, fobii i zaburzeń żywienia. Jednocześnie psychoterapia okazuje się bardzo pomocna w przypadku pacjentów, którzy nie radzą sobie emocjonalnie z pewnymi sytuacjami w życiu:

Jeśli zauważyłeś u siebie wymienione wcześniej objawy, zgłoś się do nas! Zadbamy o Twój komfort, a indywidualnie dobrane leczenie przyniesie Ci ulgę.

Centrum Terapii Alma współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami. Ich wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta przekładają się na bardzo dobre wyniki diagnostyczne i terapeutyczne. 

W celu umówienia pierwszej wizyty w gabinecie prosimy o kontakt z Rejestracją. Psychiatra przyjmuje w dwóch lokalizacjach na terenie miasta Warszawa – Oddziale Mokotów i Oddziale Saska Kępa na Pradze Południe. Centrum Alma dysponuje również lekarzem  psychiatrą dziecięcym. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. 

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak

Lekarz psychiatra

Jestem Absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (tytuł lekarza, doktora i doktora habilitowanego) oraz Politechniki Warszawskiej (magister chemii). Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej na WUM pod opieką prof. Wolańczyka.

W mojej praktyce lekarskiej zajmuję się przede wszystkim zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi i osobowości, a także psychiatrią perinatalną. Diagnozuję i prowadzę pacjentów z ADHD, przyjmuję pacjentki z depresją ciężarnych, oraz innymi zaburzeniami psychicznymi występującymi w czasie ciąży i połogu.

lek. Marcin Iwański

Lekarz psychiatra

Jestem lekarzem psychiatrą, ukończyłem wydział lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywałem na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym, Zaburzeń Lękowych, Psychogeriatrycznym, Detoksykacyjnym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Odbyłem również kursy branżowe dotyczące wprowadzenia do specjalizacji w dziedzinie psychiatrii oraz psychogeriatrii.

lek. Agnieszka Widła

Lekarz psychiatra
Posiadam wieloletnie doświadczenie w oddziałach szpitalnych ogólnopsychiatrycznych w leczeniu psychoz, zaburzeń lękowych, nerwic, zaburzeń nastroju w tym depresji oraz leczeniu uzależnień.

dr n. med. Wojciech Jernajczyk

Lekarz psychiatra – specjalista zaburzeń snu

Od połowy lat 70-tych zajmuję się neurofizjologią snu.

Pracuję w Instytucie Psychiatrii i Neurologii od ok. 20 lat, m.in. pracowałem w II Klinice Psychiatrycznej IPiN. Przez 8 lat byłem ordynatorem oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu.

lek. Patrycja Dombrowska

Psychiatra

Jestem rezydentem psychiatrii, ukończyłam Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Oddziale Zaburzeń Lękowych i Afektywnych, Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego.  W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach i śledzenie najnowszych doniesień z dziedziny Psychiatrii.

lek. Anna Sobczak-Łągwa

Psychiatra

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii w Klinice Psychiatrycznej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy. Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny i rzetelny, starając się postawić właściwą diagnozę, która umożliwi wdrożenie prawidłowego, dalszego leczenia. 

lek. Ewa Marciniszyn

Psychiatra

Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na wydziale Wojskowo–Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyłam specjalizację z psychiatrii dorosłych. Realizowałam ją początkowo w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie, a następnie w Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Dawid Tomaszewski Alma Bydgoszcz psychiatra

lek. Dawid Tomaszewski

Psychiatra

Jestem rezydentem psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Oddziale Zaburzeń Lękowych i Afektywnych oraz Oddziale Ogólnopsychiatrycznym. Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy. W relacji z pacjentem najważniejsze jest dla mnie podejście partnerskie, by wizyta przebiegała w atmosferze wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

lek. Julia Zaborowska psychiatra Wrocław Alma

lek. Julia Zaborowska

Psychiatra

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbyłam w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam także na Universidad de Córdoba w Hiszpanii. Na co dzień pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi – w oddziałach całodobowych, oddziale dziennym i oddziale leczenia uzależnień.

Specjalizuję się w psychiatrii dorosłych. Prowadzę konsultacje także w języku angielskim i hiszpańskim.
Konrad Perkiewicz Alma Wrocław psychiatra

lek. Konrad Perkiewicz​

Psychiatra

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Aktualnie realizuję szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi. Doświadczenie zdobywam, pracując w oddziałach stacjonarnym oraz dziennym, a także w poradni zdrowia psychicznego.

W pracy zawodowej stawiam przede wszystkim na możliwości rozwoju i holistycznej opieki nad pacjentami chcącymi poprawić jakość swojego życia. W ramach praktyki cenię postawę opartą na zaangażowaniu, empatii, indywidualnym oraz merytorycznym podejściu do pacjenta, a także stworzenie bezpiecznej przestrzeni stanowiącej jeden z fundamentów owocnej współpracy.

lekarz psychiatra Michał Flis centrum terapii Alma Siedlce

lek. Michał Flis

Psychiatra

Ukończyłem studia medyczne, kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, z którego egzamin zdałem jesienią 2023 r. Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii kończę w czerwcu 2024 r.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w I i II Klinice Psychiatrii w Lublinie, w Szpitalu Neuropsychiatrycznym, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Zespole Leczenia Środowiskowego, a także podczas staży w wielu innych placówkach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, regularnie biorę udział w konferencjach naukowych i dodatkowych szkoleniach rozwijających wiedzę z zakresu psychiatrii.

Specjalizuję się w psychiatrii dorosłych, ale mam również doświadczenie w pracy z dziećmi, przyjmuje osoby w wieku od 12 r.ż. Mam pod opieką wielu pacjentów z ADHD, a neuroróżnorodność należy do moich głównych zainteresowań z zakresu psychiatrii.