Skip to content Skip to footer

Neurologia

Neurologia

Cierpisz na bóle kręgosłupa, zaburzenia snu, a może problemy z koncentracją? Dokuczają Ci bóle i zawroty głowy? Nie lekceważ tych objawów i zapisz się na konsultację u neurologa! 

Oczywiście pogorszenie samopoczucia lub pojawienie się wymienionych symptomów mogą być objawami przewlekłego stresu czy przepracowania, jednak powtarzające się dolegliwości neurologiczne mogą stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia. Mogą też świadczyć o chorobie, ale równie często występują w wyniku przebytych urazów, kontuzji czy spożycia substancji trujących. 

Neurologia jest dziedziną o bardzo szerokim zakresie, tak samo jak szeroka jest diagnoza i leczenie poszczególnych chorób. Zajmujemy się szukaniem przyczyn oraz diagnozą bólów głowy, zaburzeń widzenia, zaburzeń koordynacji. Pomagamy także w diagnozie bólów kręgosłupa, którego przyczyną jest ucisk nerwów. Wiemy, że pacjenci powinni być traktowani indywidualnie, a ich objawy i przebieg choroby są różne, dlatego stawiamy na indywidualne podejście do każdego przypadku i współpracujemy z najlepszymi specjalistami, zajmującymi się zarówno leczeniem dzieci, jak i dorosłych.

Co powinno mnie zaniepokoić?

Skonsultuj się z neurologiem, jeśli odczuwasz regularne, utrzymujące się:

Choroby, których leczeniem zajmują się neurolodzy, to m.in.:

padaczka, stwardnienie rozsiane, rwa kulszowa, zwyrodnienie kręgosłupa, choroba Parkinsona, choroba Huningtona, choroba Alzheimera, choroba Wilsona, guzy mózgu, migrena, nerwica, miastenia, miopatie i miotonia, a także udar i jego konsekwencje.

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

dr n. med. Monika Sugalska

Lekarz neurolog dziecięcy

W 2016 r. ukończyłam z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie neurologii dziecięcej odbywałam w Oddziale Klinicznym Neurologii i Pediatrii oraz Poradni Neurologicznej Dzieci i Młodzieży Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. W 2021 roku ukończyłam kurs diagnostyki nerorozwojowej metodą Vojty. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z wykonywania badań elektrofizjologicznych – ENG oraz EMG. 

dr n. med. Piotr Dybcio

Lekarz neurolog dorosłych

Ukończyłem II Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Warszawie. Niemal od początku praktyki lekarskiej pracuję w Klinice Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, gdzie prowadzę też zajęcia ze studentami; jednocześnie prowadzę przyszpitalną Poradnię Leczenie Bólów Głowy.