Skip to content Skip to footer

Psychiatria

Kompleksowa diagnostyka oraz leczenie chorób psychicznych i różnego rodzaju zaburzeń to jedna ze specjalizacji Centrum Terapii Alma. Współpracujemy z lekarzami i ekspertami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i niezbędną wiedzą teoretyczną.

Psychologia i psychoterapia

W Centrum Terapii Alma możesz umówić się na wizytę do specjalisty, który udzieli wsparcia psychologicznego. Oferujemy także indywidualne i grupowe konsultacje z psychoterapeutą. Spotkania prowadzą osoby z naukową wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Arteterapia

W zakresie naszych usług znajduje się także arteterapia. To forma terapii wykorzystująca proces twórczy i ekspresyjny w celu poprawy zdrowia psychicznego, samopoczucia i emocjonalnego dobrostanu. Na zajęciach osoby wyrażają się za pomocą różnych form artystycznych.

Terapia uzależnień

W naszym centrum pracują wykwalifikowani terapeuci uzależnień od różnych używek, środków, szkodliwych zachowań i nałogów. Pomagamy m.in. osobom dotkniętych alkoholizmem, narkomanią, zakupoholizmem, pracoholizmem, hazardem.

Neurologia

W Centrum Terapii Alma lekarze neurolodzy pomagają w szukaniu przyczyn, diagnozowaniu dolegliwości i leczeniu bólów głowy, zaburzeń wzroku i koordynacji ruchowej. Z porad i konsultacji mogą korzystać dzieci oraz osoby dorosłe.

Psychodietetyka

Wszystkim osobom zmagającym się z niedowagą, nadwagą, otyłością, nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, anoreksją, bulimią i innymi zaburzeniami proponujemy wizyty u specjalistów od psychodietetyki. To eksperci, którzy mają wiedzę medyczną i psychologiczną.

Seksuologia

Nasza oferta obejmuje porady dla osób zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami w sferze intymnej. Seksuolodzy z Centrum terapii Alma prowadzą także konsultacje w zakresie obniżonego libido, problemów z osiąganiem orgazmu czy cyberseksu.

DDA/DDD

W Centrum Terapii Alma prowadzimy zajęcia skierowane do osób z syndromami DDA i DDD. Spotkania o charakterze zamkniętym odbywają się w małych grupach przez kilka miesięcy. Sesje są prowadzone przez doświadczonych psychoterapeutów.

Coaching

Wszystkim, którzy szukają własnej drogi, motywacji w realizowaniu postawionego celu proponujemy profesjonalne usługi coachingu. Dzięki wsparciu mentalnemu wiele osób odkryło swój ukryty potencjał i uwierzyło w swoje możliwości.

Biofeedback

Zakres naszych usług obejmuje trening typu biofeedback. To technika, która wykorzystuje specjalistyczne urządzenia do pomiaru i prezentacji informacji zwrotnej na temat fizjologicznych procesów organizmu. Celem jest kontrola swoich reakcji.

Psychoedukacja

W Centrum Terapii Alma prowadzimy cykle spotkań dostosowanych do potrzeb pacjenta. Kursy psychoedukacji obejmują podstawowe i specjalistyczne moduły. Na spotkaniach osoby otrzymują informacje na temat swoich problemów emocjonalnych, zachowań, myśli lub zaburzeń.

ADHD Dorośli

Specjalizujemy się w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi raz nadmierną aktywnością i impulsywnością. Nasi specjaliści kompleksowo i holistycznie podchodzą do terapii ADHD osób dorosłych.

ADHD Dzieci

Centrum Terapii Alma współpracuje ze specjalistami od rozpoznawania przyczyn, diagnostyki objawów i leczenia ADHD u dzieci przedszkolnych, wczesnoszkolnych, szkolnych oraz młodzieży. Wizyty można umawiać osobiście, telefonicznie oraz online.

Hematologia

W Centrum Terapii Alma oferujemy konsultacje i wizyty u hematologa. Proponujemy dogodne terminy w przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze mają wieloletnie doświadczenie w leczeniu anemii, szpiczaka, białaczki, chłoniaka, chorób krwi.