Skip to content Skip to footer

Specjaliści - ul. Pułaskiego 10, Siedlce

Psychiatra

lekarz psychiatra Michał Flis centrum terapii Alma Siedlce

lek. Michał Flis

Psychiatra

Ukończyłem studia medyczne, kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, z którego egzamin zdałem jesienią 2023 r. Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii kończę w czerwcu 2024 r.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w I i II Klinice Psychiatrii w Lublinie, w Szpitalu Neuropsychiatrycznym, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Zespole Leczenia Środowiskowego, a także podczas staży w wielu innych placówkach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, regularnie biorę udział w konferencjach naukowych i dodatkowych szkoleniach rozwijających wiedzę z zakresu psychiatrii.

Specjalizuję się w psychiatrii dorosłych, ale mam również doświadczenie w pracy z dziećmi, przyjmuje osoby w wieku od 12 r.ż. Mam pod opieką wielu pacjentów z ADHD, a neuroróżnorodność należy do moich głównych zainteresowań z zakresu psychiatrii.

Psycholog | Psychoterapeuta

Psycholog i psychoterapeuta Marzenia Bartoń, specjalista Alma Siedlce

Marzena Bartoń

Psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Natomiast umiejętności terapeutyczne zdobywałam podczas czteroletniego szkolenia w nurcie psychoterapii systemowej w Centrum Rozwoju Psychoterapeutów „Mabor” w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Przez lata zdobywałam cenne doświadczenie, podejmując się staży i pracy w miejscach jak m.in.: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych „Synapsis” w Warszawie, Dom Pomocy Społecznej dla osób ze schizofrenią i chorobą Alzheimera.

Pracuję w perspektywie systemowej, która pozwala umieścić objaw, bądź trudność-  również w kontekście dynamiki procesów rodzinnych. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą, jak również parami i rodzinami.  

Psycholog w centrum Alma w Siedlach Beata Dumała


Beata Dumała

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii o specjalności psychologia zdrowia i psychoterapia na WSFiZ w Warszawie oraz absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Ukończyłam studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa, diagnoza i terapia pedagogiczna oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych. Jestem również terapeutą integracji sensorycznej.

Najważniejsze w pracy jest dla mnie zdobycie zaufania i stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy. Zrozumienie indywidualnych problemów i potrzeb pacjenta przyczyni się do udzielenia odpowiedniego wsparcia i pomocy psychologicznej.

Psychoterapeuta Małgorzata Mazur Alma


Małgorzata Mazur

Psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, terapeutą integracji sensorycznej oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia (4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne zintegrowane, ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, dzieci i młodzieży) w Szkole Psychoterapii Dialog, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam studia magisterskie o specjalizacji psychologia kliniczna na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Jestem praktykiem metody Kids Skills opracowanej przez dr Ben’a Furman’a. Doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując m.in. w szkolnictwie oraz Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Warszawie.

Anna Mrozowska psycholog w centrum Alma w Siedlcach


Anna Mrozowska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz pedagogiki terapeutycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe w zakresie terapii i treningu grupowego z arteterapią na Uniwersytecie Warszawskim, roczne szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Ośrodku „Poza schematami” oraz  całościowe szkolenie integracji sensorycznej.

Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie.

Psycholog w centrum Alma w Siedlcach Ewa Rydzewska


Ewa Rydzewska

Psycholog

Jestem psychologiem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Jestem także specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem TUS. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując w placówkach oświatowych, szkołach, przedszkolach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Na co dzień pracuję z dziećmi, obejmując je indywidualną opieką psychologiczną. Prowadzę też zajęcia grupowe rozwijające ich umiejętności społeczno-emocjonalne. Udzielam wsparcia psychologicznego rodzicom i nauczycielom.

Adriana Siemieniuk Alma terapia Siedlce

Adriana Siemieniuk

Psycholog, psychoterapeuta, dyrektor zarządzająca Centrum Terapii Alma Siedlce

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam m.in.  studia podyplomowe w zakresie socjoterapii na Uniwersytecie Siedleckim oraz studia podyplomowe z wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania dzieci na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ponadto ukończyłam kursy z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży, neuropsychologii klinicznej dziecka w Centrum CBT w Warszawie oraz wiele innych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje. 

Obecnie studiuję na ostatnim roku czteroletniej szkoły psychoterapii Dialog (nurt integracyjny ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, terapii psychodynamicznej).

Julia Zborowska-Sujka

Psycholożka dziecięca 

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam kurs TUS dla dzieci z autyzmem w ujęciu poznawczo-behawioralnym. Od 3 lat wspieram dzieci, rodziców oraz kadrę w warszawskich przedszkolach. 

Uczestniczyłam w licznych konferencjach i szkoleniach, których głównym tematem był rozwój dzieci i młodzieży, a poruszane tam zagadnienia to m.in.: mutyzm wybiórczy, seksualność, lęki. 

W pracy ważne jest dla mnie zapewnianie jak najbardziej skutecznego wsparcia dostosowanego do codzienności klienta, a to wszystko w atmosferze akceptacji, życzliwości i bezpieczeństwa.

Psychotraumatologia

Psychotraumatolog Anita Grąbczewska Centrum Alma Siedlce


Anita Grąbczewska

Psycholog, psychotraumatolog

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia o specjalności klinicznej, a następnie studia podyplomowe z psychotraumatologii na tej samej uczelni. 

Doświadczenie zdobywałam w placówkach publicznych, jak i prywatnych, gdzie miałam okazję pracować z osobami zmagającymi się z problemami związanymi z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych (ale też behawioralnymi, np. hazardem), współuzależnionymi oraz osobami, które doświadczyły w swoim życiu traum lub są obecnie w różnego rodzaju kryzysach, zmagają się z niestabilną i/lub niską samooceną, problemami w relacjach, w ich nawiązywaniu czy utrzymywaniu, potrzebują doraźnego lub długoterminowego wsparcia.

Szczególnie interesuję się zagadnieniami z obszaru psychopatologii, tematyką związaną z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, DDA, DDD, problematyką traumy i cPTSD/PTSD. Zawsze najważniejszy w mojej pracy jest Człowiek i jego indywidualna, niepowtarzalna historia.

Dietetyka

Karolina Niedziółka dietetyk w Centrum Terapii Alma Siedlce

Karolina Niedziółka

Dietetyk

Jestem dietetykiem, który w swojej pracy stawia na spersonalizowane podejście do diety oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Moja praktyka opiera się na zaufaniu, empatii i wiedzy, którą stale rozwijam, aby zapewnić najwyższy standard opieki dietetycznej. Pomagam w wypracowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz szukaniu rozwiązań przy pojawiającym się jedzeniu kompulsywnym. Pracowałam z osobami doświadczającymi różnych trudności.

Diagnostyka

dr Paweł Środa Centrum Terapii Alma Siedlce

dr Paweł Środa

Diagnosta

Jestem absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie (stopień naukowy doktora). Ukończyłem także studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego (KUL Lublin) oraz podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem także wiele kursów i szkoleń m.in. „profilaktyka uzależnień”, „radzenie sobie ze stresem”, „profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych” czy „psychologia w zarządzaniu”. Stale podnoszę swoje kwalifikacje.

W Almie pracuję kwestionariuszem DIVA 5.0 do diagnozy ADHD, dzięki któremu lekarz psychiatra może postawić rzetelną diagnozę i ukierunkować leczenie.