Skip to content Skip to footer

Specjaliści - ul. Pułaskiego 10, Siedlce

Psycholog | Psychoterapeuta

Psycholog i psychoterapeuta Marzenia Bartoń, specjalista Alma Siedlce

Marzena Bartoń

Psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Natomiast umiejętności terapeutyczne zdobywałam podczas czteroletniego szkolenia w nurcie psychoterapii systemowej w Centrum Rozwoju Psychoterapeutów „Mabor” w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Przez lata zdobywałam cenne doświadczenie, podejmując się staży i pracy w miejscach jak m.in.: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych „Synapsis” w Warszawie, Dom Pomocy Społecznej dla osób ze schizofrenią i chorobą Alzheimera.

Pracuję w perspektywie systemowej, która pozwala umieścić objaw, bądź trudność-  również w kontekście dynamiki procesów rodzinnych. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą, jak również parami i rodzinami.  

Psycholog w centrum Alma w Siedlach Beata Dumała


Beata Dumała

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii o specjalności psychologia zdrowia i psychoterapia na WSFiZ w Warszawie oraz absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Ukończyłam studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa, diagnoza i terapia pedagogiczna oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych. Jestem również terapeutą integracji sensorycznej.

Najważniejsze w pracy jest dla mnie zdobycie zaufania i stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy. Zrozumienie indywidualnych problemów i potrzeb pacjenta przyczyni się do udzielenia odpowiedniego wsparcia i pomocy psychologicznej.

Psychoterapeuta Małgorzata Mazur Alma


Małgorzata Mazur

Psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, terapeutą integracji sensorycznej oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia (4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne zintegrowane, ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, dzieci i młodzieży) w Szkole Psychoterapii Dialog, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam studia magisterskie o specjalizacji psychologia kliniczna na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Jestem praktykiem metody Kids Skills opracowanej przez dr Ben’a Furman’a. Doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując m.in. w szkolnictwie oraz Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Warszawie.

Anna Mrozowska psycholog w centrum Alma w Siedlcach


Anna Mrozowska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Jestem absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz pedagogiki terapeutycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe w zakresie terapii i treningu grupowego z arteterapią na Uniwersytecie Warszawskim, roczne szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Ośrodku „Poza schematami” oraz  całościowe szkolenie integracji sensorycznej.

Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie.

Psycholog w centrum Alma w Siedlcach Ewa Rydzewska


Ewa Rydzewska

Psycholog

Jestem psychologiem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Jestem także specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej oraz trenerem TUS. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując w placówkach oświatowych, szkołach, przedszkolach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Na co dzień pracuję z dziećmi, obejmując je indywidualną opieką psychologiczną. Prowadzę też zajęcia grupowe rozwijające ich umiejętności społeczno-emocjonalne. Udzielam wsparcia psychologicznego rodzicom i nauczycielom.

Adriana Siemieniuk psycholog i psychoterapeuta, współwłaściciel Centrum terapii Alma Siedlce

Adriana Siemieniuk

Psycholog, psychoterapeuta, dyrektor zarządzająca Centrum Terapii Alma Siedlce

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam m.in.  studia podyplomowe w zakresie socjoterapii na Uniwersytecie Siedleckim oraz studia podyplomowe z wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania dzieci na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ponadto ukończyłam kursy z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży, neuropsychologii klinicznej dziecka w Centrum CBT w Warszawie oraz wiele innych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje. 

Obecnie studiuję na ostatnim roku czteroletniej szkoły psychoterapii Dialog (nurt integracyjny ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, terapii psychodynamicznej).

Dietetyka

Karolina Niedziółka dietetyk w Centrum Terapii Alma Siedlce

Karolina Niedziółka

Dietetyk

Jestem dietetykiem, który w swojej pracy stawia na spersonalizowane podejście do diety oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Moja praktyka opiera się na zaufaniu, empatii i wiedzy, którą stale rozwijam, aby zapewnić najwyższy standard opieki dietetycznej. Pomagam w wypracowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz szukaniu rozwiązań przy pojawiającym się jedzeniu kompulsywnym. Pracowałam z osobami doświadczającymi różnych trudności.

Diagnostyka

dr Paweł Środa Centrum Terapii Alma Siedlce

dr Paweł Środa

Diagnosta

Jestem absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie (stopień naukowy doktora). Ukończyłem także studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego (KUL Lublin) oraz podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem także wiele kursów i szkoleń m.in. „profilaktyka uzależnień”, „radzenie sobie ze stresem”, „profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych” czy „psychologia w zarządzaniu”. Stale podnoszę swoje kwalifikacje.

W Almie pracuję kwestionariuszem DIVA 5.0 do diagnozy ADHD, dzięki któremu lekarz psychiatra może postawić rzetelną diagnozę i ukierunkować leczenie.