Skip to content Skip to footer

Coaching

Coaching

Na czym polega coaching?

Jak Internet długi i szeroki, istnieje wiele definicji coachingu. W Polsce wciąż pokutuje kojarzenie go z czymś negatywnym, wręcz karą, kiedy przełożeni „wysyłają” swoich pracowników na coaching w celu ich „naprawienia”. Oczywiście nie brak też „coachów życia”, którzy z nagrań video z niesamowitą pewnością wykrzykują o tym, że jesteśmy zwycięzcami. Ostatecznie wielu z nas słyszało o coachingu, ale niekoniecznie o jego właściwym sensie i zastosowaniu.

Tymczasem coaching, nierozerwalnie związany ze zmianą i rozwojem, może być fantastyczną przygodą w głąb siebie oraz ku nowym perspektywom.

Cytując międzynarodową instytucję International Coaching Federation, coaching to “towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.”

Towarzyszenie to polega na uważnym słuchaniu, obserwowaniu oraz podążaniu za klientem. Coaching można porównać do wspólnej podróży, w którą udajecie się razem: Ty – podróżny oraz coach – przewodnik. Pokaże Ci szerszą perspektywę, jednak to Ty wybierzesz cel oraz drogę dotarcia do niego.

Nie otrzymasz gotowych odpowiedzi czy rozwiązań – coach będzie Cię wspierać w ich odnalezieniu, natomiast ważne jest to, aby to był Twój plan, Twoje odpowiedzi i Twoje rozwiązania – właśnie wtedy będą dla Ciebie skuteczne. 

Podsumowując, coaching to relacja pomiędzy coachem a klientem, której celem jest wsparcie klienta w osiągnięciu zamierzonego celu.

Kiedy zdecydować się na taką formę rozwoju?

Coaching uczy wiary w siebie, wzmacnia motywację, a także pozwala na odkrycie swojego potencjału – to rozwiązanie dla tych, którzy na jakimś etapie stracili wiarę we własne możliwości, czują się wypaleni zawodowo, potrzebują zmiany czy tzw. „kopa, by ruszyć z miejsca”. Zdarza się, że w trakcie sesji klienci odkrywają talenty czy umiejętności, o których istnieniu wcześniej nie mieli zielonego pojęcia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w odnalezieniu własnej drogi, motywacji do realizacji postawionego sobie celu, chcesz odkryć siebie i wyruszyć w drogę na szczyt – to TAK, coaching sprawdzi się idealnie!

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

Barbara Górka

Coach

Na moje życie zawodowe składa się kolorowa pajęczyna utkana z wielu pasji. Z wykształcenia jestem lingwistką, zainteresowania zaprowadziły mnie ku zarządzaniu projektami oraz marketingowi, a otwarte na drugiego człowieka oko i serce pokierowały ku coachingowi. Setki godzin pracy z klientami i pacjentami pozwoliły mi zebrać doświadczenie oraz utwierdzić się w przekonaniu, że wspieranie ludzi w procesach rozwojowych jest moją pasją.

Krystyna Gościk

Coach

Jestem certyfikowanym coachem ICC, life coachem w podejściu Zen Coachingu. W Almie zajmuję się pomocą pacjentom z ADHD. Własna droga do odkrycia ADHD była kręta i pełna zaskakujących doświadczeń, które stały się moją siłą i świetnym narzędziem w pracy z osobami dopiero wkraczającymi na tę ścieżkę.

Prywatnie jestem mamą 4 dorosłych dzieci z ADHD i czułą przewodniczką stada, które jest dla mnie najważniejsze.

Dagmara Ratyńska

Psycholog, coach, mediator w nurcie NVC, trener grup wsparcia

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, jestem mediatorką w nurcie NVC, trenerką grup wsparcia oraz dyplomowaną coachką. Brałam udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów, Szkoła Konsultacji Psychologicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalu psychiatrycznym oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W pracy stawiam na empatyczną relację z drugim człowiekiem. Staram się towarzyszyć, być wsparciem i tworzyć relację pełną szacunku, akceptacji oraz zaufania.