Skip to content Skip to footer

Coaching

Coaching

Na czym polega coaching?

Jak Internet długi i szeroki, istnieje wiele definicji coachingu. W Polsce wciąż pokutuje kojarzenie go z czymś negatywnym, wręcz karą, kiedy przełożeni „wysyłają” swoich pracowników na coaching w celu ich „naprawienia”. Oczywiście nie brak też „coachów życia”, którzy z nagrań video z niesamowitą pewnością wykrzykują o tym, że jesteśmy zwycięzcami. Ostatecznie wielu z nas słyszało o coachingu, ale niekoniecznie o jego właściwym sensie i zastosowaniu.

Tymczasem coaching, nierozerwalnie związany ze zmianą i rozwojem, może być fantastyczną przygodą w głąb siebie oraz ku nowym perspektywom.

Cytując międzynarodową instytucję International Coaching Federation, coaching to “towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.”

Towarzyszenie to polega na uważnym słuchaniu, obserwowaniu oraz podążaniu za klientem. Coaching można porównać do wspólnej podróży, w którą udajecie się razem: Ty – podróżny oraz coach – przewodnik. Pokaże Ci szerszą perspektywę, jednak to Ty wybierzesz cel oraz drogę dotarcia do niego.

Nie otrzymasz gotowych odpowiedzi czy rozwiązań – coach będzie Cię wspierać w ich odnalezieniu, natomiast ważne jest to, aby to był Twój plan, Twoje odpowiedzi i Twoje rozwiązania – właśnie wtedy będą dla Ciebie skuteczne. 

Podsumowując, coaching to relacja pomiędzy coachem a klientem, której celem jest wsparcie klienta w osiągnięciu zamierzonego celu.

Kiedy zdecydować się na taką formę rozwoju?

Coaching uczy wiary w siebie, wzmacnia motywację, a także pozwala na odkrycie swojego potencjału – to rozwiązanie dla tych, którzy na jakimś etapie stracili wiarę we własne możliwości, czują się wypaleni zawodowo, potrzebują zmiany czy tzw. „kopa, by ruszyć z miejsca”. Zdarza się, że w trakcie sesji klienci odkrywają talenty czy umiejętności, o których istnieniu wcześniej nie mieli zielonego pojęcia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w odnalezieniu własnej drogi, motywacji do realizacji postawionego sobie celu, chcesz odkryć siebie i wyruszyć w drogę na szczyt – to TAK, coaching sprawdzi się idealnie!

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

Barbara Górka Centrum Terapii Alma Bydgoszcz

Barbara Górka

Coach, dyrektor zarządzająca Centrum Terapii Alma Bydgoszcz

Na moje życie zawodowe składa się kolorowa pajęczyna utkana z wielu pasji. Z wykształcenia jestem lingwistką, zainteresowania zaprowadziły mnie ku zarządzaniu projektami oraz marketingowi, a otwarte na drugiego człowieka oko i serce pokierowały ku coachingowi. Setki godzin pracy z klientami i pacjentami pozwoliły mi zebrać doświadczenie oraz utwierdzić się w przekonaniu, że wspieranie ludzi w procesach rozwojowych jest moją pasją.

W Almie przeprowadzam kwestionariusze diagnostyczne DIVA 5.0, kwalifikacje do psychoedukacji, prowadzę psychoedukację ADHD oraz coaching dla osób z ADHD. Zajmuję się także prowadzeniem szkoleń dla firm i warsztatów coachingowych. 

Krystyna Gościk

Coach

Jestem certyfikowanym coachem ICC, life coachem w podejściu Zen Coachingu. W Almie zajmuję się pomocą pacjentom z ADHD. Własna droga do odkrycia ADHD była kręta i pełna zaskakujących doświadczeń, które stały się moją siłą i świetnym narzędziem w pracy z osobami dopiero wkraczającymi na tę ścieżkę.

Prywatnie jestem mamą 4 dorosłych dzieci z ADHD i czułą przewodniczką stada, które jest dla mnie najważniejsze.

Dagmara Ratyńska

Psycholog, coach, mediator w nurcie NVC, trener grup wsparcia

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, jestem mediatorką w nurcie NVC, trenerką grup wsparcia oraz dyplomowaną coachką. Brałam udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów, Szkoła Konsultacji Psychologicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalu psychiatrycznym oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W pracy stawiam na empatyczną relację z drugim człowiekiem. Staram się towarzyszyć, być wsparciem i tworzyć relację pełną szacunku, akceptacji oraz zaufania. Prowadzę grupy wsparcia oraz psychoedukację. Mam także doświadczenie w rekrutowaniu pracowników, dzięki czemu pomagam w kwestiach doradztwa zawodowego, włącznie z udzielaniem rad dotyczących napisania skutecznego CV.

Łukasz Szczepanik

Pedagog, doradca zawodowy, coach biznesu, mentor

Z wykształcenia jestem pedagogiem (doradcą zawodowym), certyfikowanym trenerem biznesu i mentorem. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w działach HR, głównie w obszarach rekrutacji i rozwoju pracowników. Obecnie jestem słuchaczem studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie”. 

Od czasu diagnozy ADHD pogłębiam swoje zainteresowanie tematyką neuroróżnorodności i wykorzystania mocnych stron wynikających z ADHD. Swoje kompetencje w tym zakresie podnoszę, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. W pracy cenię sobie indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz atmosferę zaufania.

Damian Rutkiewicz psycholog coach Wrocław Alma

Damian Rutkiewicz

Psycholog, coach

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i specjalizuję się w diagnozowaniu oraz udzielaniu psychoedukacji dotyczącej ADHD u dorosłych. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje praktykę jako Agile Coach i trener, gdzie zajmowałem się planowaniem, organizowaniem i coachingiem indywidualnym i grupowym w kontekście zespołów IT. 

Moje unikatowe doświadczenie w pracy z organizacjami pozwala mi na skuteczne integrowanie umiejętności zarządzania i coachingu z praktykami terapeutycznymi w obszarze ADHD, a także lepsze zrozumienie problematyki osób neuroróżnorodnych w środowisku pracy.

Joanna Grodzka coach diagnosta Alma Wrocław

Joanna Grodzka

Diagnosta, coach

Z wykształcenia jestem lekarzem, zawodowo menadżerem, a z zamiłowania edukatorem, coachem i ciągle uczniem. W Almie zajmuję się diagnozą ADHD i psychoedukacją, oferując życzliwe wsparcie i koncentrację na świecie osoby, z którą mam kontakt.

Jestem też absolwentką prestiżowych szkół rozwijających ważne kompetencje psychologiczne: Mistrzowskiej Szkoły Trenerów i Szkoły Coachingu Menedżerskiego prowadzonych przez firmę Moderator. Nauczyłam się tam m.in. inspirowania do zmiany, pogłębionej komunikacji z ludźmi, pracy z emocjami i praktycznego wykorzystania dobrze sprawdzonej wiedzy psychologicznej.

Anna Lis psychoedukacja, grupy wsparcia centrum terapii lma

Anna Lis

Mediator w nurcie NVC, trener grup wsparcia

Jestem trenerką grup wsparcia oraz mediatorką w nurcie NVC, prowadzę warsztaty psychoedukacyjne oraz wspierające efektywną komunikację. Pracuję z wykorzystaniem narzędzi, m.in. Porozumienia bez Przemocy oraz Somatic Experiencing. Wspieram procesy praktykami wyrastającymi z teorii poliwagalnej, czyli takimi, które koją układ nerwowy i redukują stres.

Moja własna droga do diagnozy ADHD była pełna zaskoczeń i zakrętów, dlatego stale aktualizuje swoją wiedzę, biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Tworzę przestrzeń, której fundamentem jest zaproszenie do zatrzymania się i spotkania z samym sobą, bo wierzę, że od tego zaczyna się zmiana i świadome życie. Pełne, satysfakcjonujące, w zgodzie ze sobą i obfite w karmiące relacje.