Skip to content Skip to footer

Psychoonkologia

Psychoonkologia

Psychoonkologia jest obszarem, który skupia się na wsparciu psychicznym i emocjonalnym osób walczących z chorobą nowotworową oraz ich bliskich, pomagając im radzić sobie z trudnościami wynikającymi z diagnozy i leczenia.
Nowa sytuacja zdrowotna to ogromne wyzwanie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Psychoonkolog może pomóc zrozumieć i radzić sobie z przytłaczającymi emocjami, lękiem, niepokojem czy smutkiem. Jego praca skupia się na wsparciu nie tylko w walce z chorobą, ale i w codziennym życiu. Wspiera również rodzinę i bliskich, pomagając im zrozumieć, jak mogą wesprzeć pacjenta w trudnych chwilach.

Zgłoś się do nas, jeśli:

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoonkologa?

Pierwsza wizyta stanowi znaczący krok, ponieważ odważyłeś się zwrócić po wsparcie! Może być w Tobie dużo niepewności i lęku przed spotkaniem z psychoonkologiem – to normalne. Wiedz jednak, że rolą specjalisty jest zapewnienie Ci poczucia bezpieczeństwa i komfortu.

Pierwsze spotkanie to czas, w którym otrzymasz przestrzeń na wysłuchanie Twojej historii. Tylko od Ciebie zależy, co zdecydujesz się powiedzieć oraz w jaki sposób. Możesz liczyć na 100% zrozumienia i akceptacji oraz przyjęcia Cię takim, jakim jesteś. Psychoonkolog jest otwarty na poznanie Twoich potrzeb oraz największych trudności w aktualnej sytuacji. To godzina wyłącznie dla Ciebie i możesz przeznaczyć ją na rozmowę, wyrażanie emocji bądź przebywania w zupełnej ciszy – decyzja należy do Ciebie.

Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji:

Aleksandra Osińska

Psycholog, psychoonkolog

Ukończyłam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z tytułem magistra psychologii. Od razu po studiach rozpoczęłam pracę w zawodzie, jednocześnie mogąc realizować swoją pasję, jaką jest właśnie psychologia. Ukończyłam również studia podyplomowe z psychoonkologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w dodatkowych kursach i szkoleniach z zakresu udzielania profesjonalnej pomocy.