Skip to content Skip to footer

Coachingowy rejs dla osób z ADHD

Coaching jest powszechnie uznanym narzędziem wspierającym rozwój osobisty, w tym osiąganie zamierzonych celów, pokonywanie trudności oraz mierzenie się z wyzwaniami. Czy jest skuteczny również dla osób z ADHD? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Tak, coaching może być bardzo skutecznym i pomocnym narzędziem dla osób z ADHD, ale to zależy czy na pokładzie tego rejsu znajdzie się…
 
Doświadczony kapitan
Wyobraź sobie, że zbliża się sztorm. Statek, na którym jesteś, całkowicie utracił łączność, a systemy nawigacji odmówiły posłuszeństwa. Niedoświadczony kapitan, chcąc jak najszybciej uciec przed żywiołem, podejmie nagłą decyzję. Popłynie w dobrych warunkach, ale przez nadmierną prędkość obierze kurs kolizyjny ze skałą. A co zrobi doświadczony kapitan? Poświęci czas na analizę sytuacji, przez co zmierzy się z trudniejszą pogodą, ale dzięki papierowej mapie, którą odszukał, w wolnym tempie, bezpiecznie dobije do portu.
 
Podobnie jest z coachingiem – w przypadku osób z ADHD tradycyjne podejście coachingowe może się nie sprawdzić, ponieważ adhdowy mózg funkcjonuje inaczej niż umysł osoby neurotypowej. Dlatego tak istotne są wiedza oraz umiejętności coacha, a mówiąc wprost – znajomość specyfiki ADHD i doświadczenie w pracy z pacjentami, które będą kompasem we wspólnej pracy.
 
AHOJ, przygodo!
Wiesz już, jak poruszać się po oceanie ADHD, ale nadal zdarza Ci się odrobinę zboczyć z kursu?  A może potrzebujesz jeszcze trochę praktyki przed wypłynięciem w dalszy rejs? 
 
Specjalnie dla osób po psychoedukacji przygotowaliśmy coaching wspierający funkcjonowanie z ADHD. Podczas sesji popracujemy nad wzmocnieniem zdobytych już umiejętności i pomożemy Ci stawić czoła konkretnemu wyzwaniu. Sesje odbywają się co 2-3 tygodnie pod banderą Barbary Górki.
 
Kto chce wyruszyć z nami pod banderą Herosów Chaosu, ten wchodzi na https://centrumalma.pl/coaching-adhd/ po więcej informacji!

Leave a comment