Umów się na wizytę:

Umów się na wizytę:

Psychiatra dziecięcy Warszawa

Psychiatra dziecięcy – Warszawa

Psychiatra dziecięcy zajmuje się diagnozą i leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, a także u młodych dorosłych. W praktyce spektrum specjalizacji psychiatry dziecięcego jest bardzo szerokie i zróżnicowane. Postawienie prawidłowego rozpoznania i wdrożenie odpowiedniej terapii u dziecka wymaga szerokiej wiedzy i kompetencji. Równie ważne w kontakcie z małym Pacjentem jest odpowiednie podejście. Dlatego planując wizytę u psychiatry dziecięcego warto udać się do rekomendowanego specjalisty.

Czym zajmuje się psychiatra dziecięcy?

W swojej codziennej pracy psychiatra dziecięcy styka się z pełnym spektrum zaburzeń psychicznych o zróżnicowanym podłożu. Wśród dolegliwości najczęściej diagnozowanych i poddawanych terapii są: ADHD, autyzm, zespół Aspergera, lęki, nerwice, depresja, upośledzenia umysłowe, zaburzenia emocjonalne, moczenie nocne, tiki, natręctwa, zaburzenia funkcjonowania społecznego, zaburzenia opozycyjno-buntownicze, zaburzenia zachowania. 

Listę zaburzeń i dolegliwości, z jakimi pracuje psychiatra dziecięcy uzupełnia wiele mniej rozpowszechnionych i rzadziej diagnozowanych dolegliwości i chorób psychicznych, w tym zaburzenia o podłożu genetycznym. 

Dlaczego warto się zwrócić do psychiatry dziecięcego?

Dziecko borykające się z zaburzeniem lub chorobą psychiczną bardzo często doświadcza obniżonej jakości życia, co wynika z tego, jak jest postrzegane przez rówieśników, a także dorosłych w przedszkolu czy szkole. Wizyta u dobrego psychiatry dziecięcego pomaga ustalić strategię na kolejne lata rozwoju dziecka, co w wielu przypadkach skutkuje przywróceniem małego Pacjenta do satysfakcjonującego funkcjonowania w grupie rówieśniczej i rodzinie, a także efektywnego i satysfakcjonującego rozwijania jego pasji. Postawienie rozpoznania i wskazanie rodzicom metod pracy i komunikacji z dzieckiem dodatkowo niweluje dotychczasowe napięcia, dzięki czemu rodzina mimo choroby/zaburzeń może czerpać radość ze wspólnego spęczania czasu. 

Psychiatra dziecięcy – Warszawa i okolica 

Rodziców i opiekunów dzieci poszukujących profesjonalnego wsparcia psychiatry dziecięcego zachęcamy do nawiązania współpracy z Centrum Terapii Kobiety i Dziecka ALMA w Warszawie. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów z bogatym doświadczeniem. Ich wiedza, kompetencje oraz podejście do dzieci i młodzieży przekładają się na bardzo dobre wyniki terapii. 

W celu umówienia terminu pierwszej konsultacji prosimy o kontakt z Rejestracją. Profesjonalną pomoc świadczymy w ramach dwóch oddziałów ALMA – Warszawa-Mokotów i Warszawa-Saska Kępa. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Psychiatra dziecięcy przyjmujący w Warszawie w Centrum Alma

dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak

dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak

Lekarz psychiatra

 

Więcej informacji i zapisy