Skip to content Skip to footer

Diagnostyka psychiatryczna

Diagnostyka psychiatryczna

Jeśli podejrzewasz u siebie ADHD, to na pewno zdarzyło Ci się zadać sobie pytanie, do kogo należy się zgłosić w pierwszej kolejności – do psychiatry czy do psychologa? Czy przed wizytą należy wykonać dodatkowe badania? 

Wiemy, że rzetelna diagnostyka psychiatryczna w przypadku ADHD jest niezwykle ważna, dlatego bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Lekarz psychiatra jest specjalistą, do którego należy zgłosić się w pierwszej kolejności. Podpowiemy Ci, jak przygotować się do wizyty i jak wygląda jej przebieg.

Przygotowanie do wizyty

Jeśli wybierasz się na diagnostykę ADHD, zabierz ze sobą dotychczasową dokumentacją medyczną, w szczególności z wypisami ze szpitala psychiatrycznego, kopię dokumentacji dotychczasowego leczenia psychiatrycznego (np. z poradni zdrowia psychicznego). 

Warto, abyś regularnie wykonywał pomiary ciśnienia krwi oraz tętna. Przed badaniem możesz również wykonać EKG i badanie TSH – nie jest to jednak obowiązkowe.

Jak wygląda przebieg wizyty?

Na pierwszej wizycie specjalista zbierze od Ciebie najważniejsze informacje, dzięki którym dokona wstępnej oceny i wskaże Ci dalsze kroki.

Pierwsze spotkanie obejmuje:

Następnie lekarz poprosi Cię o wykonanie testu DIVA (koniecznie przez wykwalifikowanego diagnostę, gdyż test nie ma wartości diagnostycznej wykonany przez samego pacjenta).

Druga wizyta jest już bardziej szczegółowa i będzie dotyczyła omówienia wyników Twoich badań oraz dobraniu właściwej ścieżki leczenia. 

Na drugim spotkaniu lekarz psychiatra:

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!