Skip to content Skip to footer

Arteterapia – warsztaty dla dorosłych

Arteterapia - warsztaty dla dorosłych z ADHD

Zapraszamy Cię na autorskie warsztaty Katarzyny Zielińskiej-Jaworskiej, pt. „Siła Twojej kreatywności”

Co łączy Ryana Goslinga, Liv Tyler i Justina Timberlake’a? Wszyscy mają zdiagnozowane ADHD i każdemu z nich, mimo tego (albo dzięki temu!), że zmagał się z ADHD od dziecka, udało się odkryć i rozwinąć swoją kreatywność oraz wdrożyć ją w życie. 

I choć nie ma na to oficjalnych danych, specjaliści w diagnostyce uważają, że większość aktorów, muzyków, pisarzy, malarzy oraz innych twórców jest fabrycznie wyposażona w neuroróżnorodny mózg ADHD. Co za tym idzie, często wykazują oni cechy, takie jak kreatywność, spontaniczność, zdolność do myślenia „poza schematem” i zainteresowanie wieloma rzeczami naraz. Te skłonności mogą być niezwykle przydatne w procesie twórczym, dlatego wielu z nich wchodzi na artystyczną drogę życia.

Jeżeli chciałbyś poznać swoją kreatywność lub ją rozwinąć, a do tego poznać sposoby i narzędzia, które pomogły mi w życiu codziennym odnaleźć się jako ADHDowiec w kontaktach z rówieśnikami, a następnie ukończyć wymarzone studia i pracować w zawodzie, który jest jednocześnie moją pasją, koniecznie czytaj dalej!Katarzyna Zielińska-Jaworska 

Właśnie dla takich osób jak Ty wprowadziliśmy arteterapię, czyli stacjonarne grupowe warsztaty dla dorosłych z ADHD w Warszawie.

31
30

Czym są warsztaty arteterapii ADHD dla dorosłych?

Autorką programu jest Katarzyna Zielińska-Jaworska, life coach oraz aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana m.in. z takich produkcji jak: W Głębi LasuJestem Bogiem, Ula Brzydula czy też Wszyscy jesteśmy Chrystusami.

Jak sama mówi o projekcie: „Tu nie musisz, lecz MOŻESZ poznać wachlarz swoich umiejętności, swoje supermoce, a nawet wyrazić się przez sztukę.”

Na projekt „ Siła twojej kreatywności” składa się kilka uzupełniających się warsztatów:

Czego spodziewać się na warsztatach?

KROK 1:
Warsztaty ze spójności ciała w połączeniu z rytmem i koncentracją

Otrzymasz narzędzia, które mogą wesprzeć Cię w życiu codziennym, wzmacniając pewność siebie. Po kilku zajęciach uważność i koncentracja będą kojarzyć Ci się z rytmem, muzyką, pozytywną „pamięcią ciała” z poznanych elementów tańca, a nawet z Twoją wyobraźnią ukierunkowaną na cel.

37
34

KROK 2:
Warsztaty z technik relaksacji, oddychania, pracy z głosem i wymową

Czy myślałeś kiedyś:
„jak by to było poczuć się w 100% „tu i teraz” – choćby na moment? I tym samym dać głowie szansę na spokój i bycie tylko w chwili obecnej?

Ta krótka chwilka, to czas dla Ciebie. Poznając różne techniki relaksacji, swój głos i pracę z oddechem, „pauza” może Ci się spodobać! W każdej chwili będziesz mógł samodzielnie korzystać z poznanych narzędzi i wybrać te, które najbardziej Tobie służą.

KROK 3:
Warsztaty z elementów improwizacji

W tej części Twoja wyobraźnia i energia znajdą ujście w improwizacji poprzez zabawę i akceptację. Jedną z podstawowych zasad improwizacji jest brak oceny, a w jej słowniku wyraz: błąd – nie istnieje. Każdy ma prawo nie wiedzieć, pomylić się, a pomimo tego świat kręci się dalej. Zadaniem improwizacji jest otwarcie Cię na nowe możliwości i przekraczanie strefy komfortu w bezpieczny sposób.

Poszerzając strefę komfortu, rozwijasz się i otwierasz na nowe doświadczenia oraz możliwości, doładowując baterie Twoim supermocom! Jednak najważniejsza w improwizacji jest zasada: „TAK i…”. Co to oznacza? Jeśli dostaję wyzwanie od kolegi, koleżanki z grupy przyjmuję je tu i teraz oraz dodaje coś swojego, odpowiadając pozytywną ripostą. Innymi słowy: przyjmuję wyzwanie i dodaję swoją „niespodziankę-wyzwanie” kolejnej osobie. Z doświadczenia autorki wynika, że to ćwiczenie przynosi dużo zabawy, satysfakcji i akceptacji.

35
36

KROK 4:
Warsztat - Co mówię, do kogo i z jaką intencją, czyli sztuka recytacji w przełożeniu na codzienność

Tu poznasz ćwiczenia na spowolnienie wypowiedzi. Na podstawie fragmentu tekstu literackiego i zrozumiesz zasady:

✔ Jak mówić, aby tekst wypowiadany był lepiej rozumiany?
✔ Jak mówić, aby dać czas słuchaczowi, tak by mógł wyobrazić sobie to, co wypowiadam,
✔ Jak mówić z zaangażowaniem, kiedy nie masz siły? Dowiesz się, jak za pomocą „pamięci ciała” przypomnieć sobie energię z ćwiczeń i zaangażować się w wypowiadany tekst, z którego  będziesz mieć satysfakcję i podniesiony poziom endorfin.
Jak skupić się bardziej na treści tekstu? Celem jest osiągnięcie takiego stanu, aby wszelkie inne myśli oraz samoocena zostały przez Ciebie zauważone i odłożone na bok, a jednocześnie, żebyś potrafił wrócić do zaangażowania się w przekaz tekstu.

TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
Prowadząca dzieli się swoją wiedzą oraz własnym doświadczeniem, które pozwoliły jej zaobserwować wymierne efekty u uczestników warsztatów.

Czujesz, że to dla Ciebie? Oto co jeszcze powinieneś wiedzieć:

✔ Ćwiczymy w kameralnej grupie 5-8 osób.
✔ Spotykamy się w poniedziałki w godz. 17:00-20:00.
✔ Miejsce: sala warsztatowa Szkoły Podstawowej nr 69, im. Marii Skłodowskiej-Curie, przy ul. Wiktorskiej 73 w Warszawie.
✔ Koszt warsztatów: 1200 zł/5 zajęć (łącznie 15 h + zapoznawcze spotkanie online 1 h).
✔ Zapisy do: 24.05.2024 –> Start warsztatów: 27.05.2024

Zapisy:

mail: warszawa@centrumalma.pl

MOMO-1709648920221

O prowadzącej:

Katarzyna Zielińska-Jaworska

Aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana m.in. z takich produkcji jak: Jestem Bogiem, Ula Brzydula czy też Wszyscy Jesteśmy Chrystusami. Od 20 lat gra w filmach i serialach, a w latach 2004-2016 była związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie zagrała wiele ważnych ról. Od 2004 roku pracuje także jako lektor, nagrywając reklamy głosowe do radia i telewizji. 

Od 2011 roku z powodzeniem przygotowuje na studia aktorskie adeptów sztuki, a od roku 2016 prowadzi zajęcia z „twórczego coachingu” i warsztaty aktorskie. Interesuje się tematem: „wchodzenia i wychodzenia z roli”.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia zawodowego i pracy jako life coach, pracuje nad udoskonalaniem swojej własnej metody aktorskiej w połączeniu z arteterapią.