Skip to content Skip to footer

Karolina Van-Laere

Psychoterapeuta

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, filologiem polskim. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w podejściu psychoanalitycznym. Ukończyłam Studium Psychoterapii Analitycznej w Warszawie, Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz dwuletnie seminarium Obserwacji Niemowląt prowadzone przez Orę Dresner – psychoanalityka Tavistock Society of Psychotherapists w Wielkiej Brytanii. Jestem zrzeszona w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Swoją praktykę psychoterapeutyczną rozwijałam m.in. w Ośrodku Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży PĘPEK pracując niespełna 10 lat z dziećmi pochodzącymi z rodzin z problemem uzależnienia i przemocy oraz ich rodzicami. Od lat prowadzę również szkolenia dla specjalistów na temat pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą.

Jestem współautorką pierwszego w Polsce programu profilaktycznego dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim „Moje życie, mój wybór”, programu profilaktycznego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Wspólne kroki w Cyberświecie”.
Jestem również współzałożycielką Fundacji Poza Schematami, która inicjuje i realizuje ogólnokrajowe projekty edukacyjne dla dzieci, młodzieży, specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieży we współpracy m.in. z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ta specjalistka pracuje z:
dziećmi od 7. roku życia,
młodzieżą,
dorosłymi,
pacjentami z ADHD.