Umów się na wizytę:

Umów się na wizytę:

Hipnoterapia Mokotów

Hipnoterapia, czyli leczenie w hipnozie jest bezpieczną i wspomagającą metodą w obszarze terapii wielu dysfunkcji. Podczas transu hipnotycznego, klient jest poddawany różnym sugestiom i wyobrażeniom, które mogą znacznie przyspieszyć proces leczenia. Pozytywne wizualizacje to fundament dla przyszłych zachowań w analogicznych sytuacjach.

Hipnoterapia

Leczenie hipnozą ma na celu wyeliminować przyczyny zaburzeń tkwiące głęboko w podświadomości. Pożądany cel terapeutyczny można osiągnąć, wprowadzając się (w przypadku autohipnozy) lub zostać wprowadzonym przez terapeutę w płytki, lub średni trans. Zarówno hipnoza jak i autohipnoza pomagają zmierzyć się z wypartymi ze świadomości konfliktami i przepracować je. Ponadto, stan głębokiej relaksacji zmniejsza napięcia mięśniowe, stres, poprawia samopoczucie i nastrój.

Terapia hipnozą pomaga nie tylko w zaburzeniach, chorobach i patologiach. Hipnoza sprawi również, że będziesz mógł poczuć się lepiej, wykorzystując potęgę wyobraźni i podatności umysłu podczas transu. Podczas całego spotkania pacjent nie traci świadomości.

W czym pomoże Ci hipnoterapia?

  • masz zaburzenia depresyjne, nerwice, zespół stresu pourazowego
  • zmagasz się z fobiami
  • chcesz zredukować ból przed zabiegami chirurgicznymi, zmniejszyć lęk
  • masz zaniżoną samoocenę
  • zmagasz się z uzależnieniami np. alkoholizmem, nikotynizmem, narkomanią
  • cierpisz na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, objadanie się)

Hipnoterapia potrafi być nieodzowną pomocą w walce z wieloma zaburzeniami, jednak skuteczność terapii opiera się głównie na motywacji pacjenta i połączeniu z psychoterapią.