Skip to content Skip to footer

dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak

Dyrektor ds. medycznych, lekarz psychiatra

O mnie

Jestem Absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (tytuł lekarza, doktora i doktora habilitowanego) oraz Politechniki Warszawskiej (magister chemii). Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychiatrii dziecięcej na WUM pod opieką prof. Wolańczyka.

W mojej praktyce lekarskiej zajmuję się przede wszystkim zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi i osobowości, a także psychiatrią perinatalną. Diagnozuję i prowadzę pacjentów z ADHD, przyjmuję pacjentki z depresją ciężarnych, oraz innymi zaburzeniami psychicznymi występującymi w czasie ciąży i połogu.

Praktykuję podejście humanistyczne do leczenia, stanowiące tzw. trzecią siłę psychologii, po psychoanalizie i psychologii behawioralnej. Zgodnie z jej zasadami, uznaję, że w każdym człowieku jest ogromna siła, która pozwala mu, jeśli tylko jest on odpowiednio poinformowany, przejąć odpowiedzialność za swoje zdrowie psychiczne. Lekarz, zgodnie z nurtem psychiatrii humanistycznej, powinien wyjaśniać pacjentowi aktualny stan wiedzy na temat jego dolegliwości i pomagać w wyborze najlepszej terapii, a nie narzucać mu swoją wolę z pozycji eksperta.

Za pracę naukową nad neurobiologią mózgu uzyskałem wiele nagród (m.in. Polskiej Akademii Nauk, Premiera RP i Ministra Zdrowia). Jestem współautorem kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych m.in. w piśmie Lancet. Jestem przedstawicielem Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Okołoporodowej Marce oraz Europejskiej Akademii Neuropsychiatrii. 

Ten specjalista pracuje z:
dziećmi,
dorosłymi,
pacjentami z ADHD.

Diagnozuje ADHD u:
dzieci,
dorosłych.

Edukacja

Specjalizacje

Znajomości języków