Dominika Bolek - Centrum Alma
Skip to content Skip to footer

Dominika Bolek

Psycholog dziecięcy

O mnie

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalnością psychologia kliniczna dziecka i rodziny. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Doświadczenie zdobywałam podczas stażu w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmowałam się diagnozą zaburzeń neurorozwojowych, a także w poradni, w której prowadziłam Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Wspierałam również dzieci i młodzież z trudnościami społecznymi podczas zajęć grupowych, a dzięki programowi stażowemu Fundacji Druga Strona Lustra poznałam funkcjonowanie oddziałów psychiatrii dziecięcej. Na co dzień wspomagam młodzież, rodziców i nauczycieli jako psycholożka w szkole podstawowej.

W pracy zajmuję się diagnozą oraz szeroko pojętą psychoedukacją. Wykonuję testy diagnostyczne autyzmu u dzieci i młodzieży ADOS-2. W kontakcie z dziećmi i młodzieżą szczególnie cenię sobie relację, uważność i szacunek do potrzeb
pacjentki/ta oraz ich rodziny. Pomagam młodym osobom w odkrywaniu ich naturalnego potencjału i budowaniu poczucia sprawczości w codziennym życiu. Za szczególnie ważny
aspekt mojej pracy uważam wspieranie w lepszym rozumieniu siebie dziewczynek i kobiet neuroróżnorodnych (m. in. w spektrum autyzmu, z ADHD).
Udzielam również wsparcia w obszarze edukacji seksualnej zgodnej z obecną wiedzą naukową oraz w rozumieniu i poznawaniu swojej seksualności. Nieustannie szkolę się w tym obszarze, aby jak najskuteczniej pomagać wszystkim osobom, niezależnie od ich tożsamości czy orientacji.

Ta specjalistka pracuje z:
dziećmi,
dziećmi z ADHD.