Dietetyka

Dietetyka Mokotów

100 dni na zmianę – autorski program BEN MED – zawiera cykl spotkań z dietetykiem, w trakcie których przeprowadzony jest wywiad dietetyczny, analiza sposobu żywienia oraz pomiary masy i składu ciała. Ustalamy indywidualny plan diety i pomagam w zmianie niewłaściwych nawyków żywieniowych. Konsultacja dietetyczna trwa około 50 minut, warto byś zabrał na nią aktualne wyniki badań, informujące o Twoim stanie zdrowia. Spotkaniom z dietetykiem towarzyszy aktywne wsparcie naszego psychologa. Spotkania z nim pozwolą Ci zwiększyć motywację do podejmowania dalszych zmian w swoim życiu. Dzięki naszym specjalistom będziesz mieć szansę, by zadbać o swoje zdrowie, sylwetkę oraz samopoczucie.

Odchudzanie Mokotów

Odchudzanie to proces, z którym wiąże się dużo – często negatywnych – emocji. Czasami zaburzenia odżywiania w postaci „zajadania problemów” wynikają z przyczyn, których sobie nie uświadamiamy lub uświadomić sobie nie chcemy. Wówczas nasze starania w zakresie redukcji wagi nie będą przynosiły żadnych wymiernych rezultatów, a nawet jeśli upragniony cel zostaje osiągnięty to jest on krótkoterminowy. Efekt jojo pojawia się bardzo często, a masa ciała jest często większa niż przed odchudzaniem. Dzieje się tak ponieważ jedzeniem Pacjent zaspokaja swoje potrzeby emocjonalne, które są znacznie większe niż zaspokojenie głodu fizjologicznego. Często pacjenci sami przyznają się, że w sytuacji stresu, utraty poczucia bezpieczeństwa lub samotności ich stosunek do jedzenia zmienia się. Wiedząc jak złożony jest problem nadwagi i otyłości i jakie mechanizmy się za nim kryją ufamy, że połączenie sił dietetyki i psychologii w walce o zdrową sylwetkę i prawidłowe nawyki żywieniowe naszych pacjentów to najlepsze, co możemy dla nich zrobić.

Centrum Psychoterapii BEN oferuje kompleksową pomoc w zakresie dietetyki i odchudzania. Oferujemy wsparcie zarówno pacjentom, których dodatkowe kilogramy są efektem chorób i nietolerancji pokarmowych, jak i pacjentom, którzy pogubili się sięgając po przysłowiowe lody na pocieszenie. Zależy nam na podejmowaniu działań skutecznych, które przekładają się na efekty Naszych Podopiecznych, dlatego terapię każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego zdrowia. W zależności od sytuacji oferujemy doraźne wsparcie motywacyjne coacha lub psychologa oraz kompleksową psychoterapię.

Centrum Psychoterapii BEN to również zespół specjalistów pomagających w zaburzeniach odżywania. Wiemy, że czasie choroby Pacjent potrzebuje wsparcia psychologa, a jeśli jest to wskazane psycholog może zasugerować wizytę u lekarza psychiatry. W całym procesie leczenia uczestniczy dietetyk, którego zadaniem jest zaproponowanie właściwego sposobu żywienia dostosowanego indywidualnie do potrzeb Pacjenta. Bez względu na to z jakim zaburzeniem odżywiania Pacjent się zmaga, dietetyk konsultując się z psychologiem i psychiatrą ustali właściwą na dany moment leczenia dietę, jak również dzięki badaniom analizy składu ciała i/lub niedoborów komórkowych zaproponuje ewentualną suplementację. Pacjent jest pod opieką zespołu specjalistów podczas całego procesu leczenia farmakologicznego, dietetycznego i psychoterapeutycznego. Obejmujemy w tym zakresie opieką osoby dorosłe jak i dzieci.

Pomagamy w doborze właściwej diety w:

  • Nadwadze i otyłości
  • Chorobach takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i wielu innych
  • Alergiach i nietolerancjach pokarmowych,
  • Niedożywieniu i obniżonej masie ciała
  • Zaburzeniach rozwojowych, jak np. zaburzenia ze spektrum autyzmu

Wspieramy osoby, które chcą:


  • odżywiać się w sposób świadomy
  • pozbyć się zbędnych kilogramów
  • wspomóc dietą leczenie chorób