Skip to content Skip to footer

Atina Milić

Psycholog, psychoterapeuta DBT, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

O mnie

Jestem psycholożką, absolwentką Instytutu Psychologii UJ oraz terapeutką DBT. Ukończyłam całościowe szkolenie z terapii dialektyczno-behawioralnej DBT Comprehensive, organizowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, a obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego z terapii poznawczo-behawioralnej, pozwalającego uzyskać certyfikat terapeuty CBT Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w Centrum DBT Emocje oraz na stażu w Przychodni Lekarskiej WAT na oddziale dziennym leczenia zaburzeń osobowości, zaburzeń depresyjno-lękowych oraz zaburzeń związanych ze stresem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji podczas spotkań konsultacyjnych zespołu.

Pracuję głównie z osobami doświadczającymi dysregulacji emocjonalnej, która sprawia wiele cierpienia i trudności w funkcjonowaniu m.in. osobom z ADHD, na co wskazują najnowsze badania i obserwacje kliniczne. Nurt DBT pod tym względem wykazuje wysoką skuteczność, ale w swojej pracy korzystam również z innych terapii CBT należących do trzeciej fali, zwłaszcza terapia akceptacji i zaangażowania oraz opartej na uważnym samowspółczuciu terapii CFT.

Najważniejsze dla mnie w pracy z pacjentem jest budowanie relacji opartej na zaangażowaniu i silnym przymierzu terapeutycznym. Staram się stworzyć atmosferę akceptacji, nieoceniania i zrozumienia, która jest dla mnie podstawą, by można było zacząć wspólną pracę nad zmianą.

Ta specjalistka pracuje z:
✔ młodzieżą,
✔ dorosłymi,
✔ dorosłymi z zaburzeniami osobowości,
✔ dorosłymi z ADHD.

Diagnozuje ADHD w ramach:
✔ DIVA 5.0.