Skip to content Skip to footer

Anita Szyszkowicz

Psycholog, seksuolog, psychotraumatolog

Seksuolog Anita Szyszkowicz Centrum Alma Bydgoszcz

O mnie

Jestem psychologiem, seksuologiem oraz psychotraumatologiem. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe z psychotraumatologii oraz seksuologii klinicznej na SWPS w Sopocie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Centrum Seksuologii i Psychosomatyki w Sopocie, Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie oraz na oddziale ogólnopsychiatrycznym. Obecnie angażuję się w pracę na rzecz Resortu Obrony Narodowej oraz rozpoczynam 4-letnią szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej na SWPS w Sopocie. 

Oferuję pomoc psychoseksuologiczną w zakresie:
– dysfunkcji seksualnych, poprawy satysfakcji z życia seksualnego, uzależnienia od masturbacji, zaburzeń preferencji seksualnych, tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, w tym wsparcia w procesie coming outu, pomocy i edukacji dla rodzin osób LGBT+ oraz radzenia sobie ze stresem mniejszościowym.
– seksualności osób z niepełnosprawnościami, z chorobami somatycznymi i przewlekłymi.
– wsparcia dla par, które borykają się z wyzwaniami w sferze relacji intymnych, a także dążą do poprawy komunikacji seksualnej w swoim związku.

Świadczę także wsparcie dla osób doświadczających przemocy w relacjach. Pomagam w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa, budowaniu zdrowych granic oraz radzeniu sobie z traumą wynikającą z doświadczanej przemocy. Oferuję wsparcie emocjonalne i psychologiczne, aby pomóc w odbudowie pewności siebie i samodzielności, umożliwiając odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach oraz konferencjach, a moja praca jest regularnie poddawana superwizji, co pozwala mi utrzymać najwyższy standard świadczonych usług. Moim celem jest wspieranie pacjentów w przezwyciężaniu trudności i osiąganiu lepszego samopoczucia oraz satysfakcji z życia oraz swojej seksualności.

Ta specjalistka pracuje z:
✔ młodzieżą od 15. r.ż.,
✔ parami,
✔ dorosłymi.