Skip to content Skip to footer

Anita Grąbczewska

Psycholog, psychotraumatolog

Psychotraumatolog Anita Grąbczewska Centrum Alma Siedlce

O mnie

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia o specjalności klinicznej, a następnie studia podyplomowe z psychotraumatologii na tej samej uczelni. Długo przed rozpoczęciem studiów wiedziałam, że chciałabym powiązać swoją drogę zarówno życiową, jak i zawodową, z obszarem związanym z pomocą drugiemu człowiekowi. Dlatego swoje pierwsze doświadczenia w tym zakresie zaczęłam zdobywać jako wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej. Podczas studiów magisterskich odbyłam praktyki obejmujące m.in. warsztat psychoterapeuty psychodynamicznego oraz praktyki powiązane ogólnie z zawodem psychoterapeuty. Pod koniec studiów magisterskich i tuż po ich zakończeniu odbywałam także staż w Lubelskim Centrum Psychoterapii.

Zależy mi na rozwoju swojego warsztatu i nabywaniu jak najbardziej aktualnej wiedzy. W związku z tym ukończyłam także studia podyplomowe z psychotraumatologii, aby zdobyć profesjonalne kompetencje w obszarze m.in. kryzysów suicydalnych, interwencji kryzysowych, pracy z traumą.

Doświadczenie zdobywałam w placówkach publicznych, jak i prywatnych, gdzie miałam okazję pracować z osobami zmagającymi się z problemami związanymi z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych (ale też behawioralnymi, np. hazardem), współuzależnionymi oraz osobami, które doświadczyły w swoim życiu traum lub są obecnie w różnego rodzaju kryzysach, zmagają się z niestabilną i/lub niską samooceną, problemami w relacjach, w ich nawiązywaniu czy utrzymywaniu, potrzebują doraźnego lub długoterminowego wsparcia.

Szczególnie interesuję się zagadnieniami z obszaru psychopatologii, tematyką związaną z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, DDA, DDD, problematyką traumy i cPTSD/PTSD.

Zawsze najważniejszy w mojej pracy jest Człowiek i jego indywidualna, niepowtarzalna historia.

Ta specjalistka pracuje z:
✔ młodzieżą od 16 r.ż.,
✔ dorosłymi.