Skip to content Skip to footer

Martyna Marzec

Psycholog, kryminolog, psychotraumatolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia, w trakcie kształcenia z zakresu seksuologii klinicznej

O mnie

Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a zarazem studiów licencjackich na kierunku kryminologia na tej samej uczelni. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychiatria i psychologia sądowa na Uniwersytecie Łódzkim, a także studia podyplomowe na kierunku psychotraumatologia na Uniwersytecie Gdańskim, uzyskując tym samym tytuł psychotraumatologa. Dodatkowo posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (oraz w duchu dialogu motywującego) w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej szkole psychoterapii AMiE w Warszawie. Kształcę się także w zakresie seksuologii w ramach studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna realizowanych na Uniwersytecie SWPS.

Mam za sobą liczne kursy i szkolenia z zakresu psychologii i psychoterapii, w tym między innymi:
-I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR),
-I i II stopień Treningu Zastępowania Agresji (TZA),
-I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ),
-półroczny kurs Interwencji Kryzysowej,
-szkolenie z zakresu interpretacji Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości (MMPI-2),
-szkolenie „Diagnoza osobowości w praktyce” obejmujące zagadnienia dotyczące takich narzędzi jak: EPQ-R, SCID-5-PD, NEO-PI-R i MMPI-2, ACL.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu, Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim, a także w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowcu Wielkopolskim, Zespole Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy oraz w placówkach oświatowych.

W swojej pracy dążę do nawiązania relacji terapeutycznej opartej na szacunku, zaufaniu, akceptacji, współpracy i autentyczności, zaś priorytetem jest dla mnie zapewnienie drugiej osobie poczucia bezpieczeństwa. Wychodzę z założenia, że za każdym człowiekiem kryje się niepowtarzalna historia, w związku z czym dużą uwagę przywiązuję do indywidualnego podejścia do klienta i dostosowywania metod pracy do potrzeb terapii. Dla mnie, jako dla psychologa bardzo ważne jest również dbanie o etykę pracy, ciągłe podnoszenie i doskonalenie swoich umiejętności, dążenie do rozwijania swoich kompetencji i pogłębianie wiedzy.

Ta specjalistka pracuje z:
młodzieżą od 12 r.ż., a w przypadku konsultacji psychotraumatologicznych także od 5 r.ż.,
dorosłymi,
dorosłymi z ADHD.

Diagnozuje ADHD w ramach:
DIVA 5.0,
DIVA Young.