Umów się na wizytę:

Umów się na wizytę:

Terapia uzależnień Warszawa

Mokotów, Praga Południe

Uzależnienia są poważnym problemem nie tylko dla uzależnionego, ale także rzutują na jego życie rodzinne, relację z partnerem czy kontakty społeczne. Psychoterapeuta uzależnień posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu uzależnień i współuzależnienia, w tym jest przygotowany do pracy z osobami DDA, co sprawia, że wybiera indywidualne, najlepsze metody do możliwie najszybszego zażegnania problemu. Zapisanie się na terapię – choć może niepotrzebnie wywoływać lęk, wstyd czy niepokój – stanowi najważniejszy krok w procesie zdrowienia.

Terapia uzależnień

O uzależnieniu mówimy kiedy osoba uzależniona doświadcza napadów lęku i niepokoju, niemożności funkcjonowania bez danej substancji/czynności/urządzenia. W zależności od specyfiki mogą wystąpić objawy fizyczne takie jak drżenia mięśni, nadpotliwość, zaburzenia układu pokarmowego lub krążenia, a także psychiczne takie jak depresja.

Konsultacja polega na rozpoznaniu problemu i jego skali oraz ustalenia dalszego planu leczenia. W trakcie terapii specjalista będzie Cię wspierał i pracował wspólnie z Tobą nad motywacją, poradzeniem sobie z emocjami (stresem, napięciem, nudą), zbudowaniu sieci wsparcia, asertywnością czy strategii uwzględniającej zapobieganie nawrotom. Całościowa terapia obejmuje nie tylko sam problem, ale również przepracowanie przyczyn uzależnienia, radzenia sobie z własnymi myślami i uczuciami oraz relacji z innymi, co sprawia, że robimy wszystko, aby efekt terapii był jak najtrwalszy i aby nie doszło do nawrotu aktywnej fazy uzależnienia.

Zajmujemy się terapią:

  • osób z syndromem DDA
  • uzależnionych od alkoholu, nikotyny, hazardu, seksu
  • uzależnionych od leków
  • uzależnionych od smartfonów, komputera

  • uzależnionych od zakupów

  • uzależnionych od jedzenia

  • uzależnionych od zabiegów medycyny estetycznej

Terapeuci uzależnień przyjmujący w Warszawie w Centrum Alma

mgr Paweł Przybysz

mgr Paweł Przybysz

Terapeuta uzależnień

Jestem terapeutą uzależnień, współuzależnienia i przemocy, także terapeutą zajęciowym. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Więcej informacji i zapisy

mgr Elżbieta Krzyżanowska

mgr Elżbieta Krzyżanowska

Psychoterapeuta uzależnień

Pracuję w nurcie poznawczo behawioralnym. Jest to metoda pozwalająca zdiagnozować problemy emocjonalne. Skupia się na teraźniejszości; na myślach, emocjach i działaniach. Jej celem jest poprawa jakości życia pacjenta, którą osiąga się przez modyfikację zachowania i sposobu myślenia.

Więcej informacji i zapisy