Neurobiofeedback

Leczenie adhd u dzieci
Wyobraź sobie, że Twój mózg składa się z setek tysięcy połączeń neuronalnych, które tworzą coś w rodzaju pajęczyny. Wszystko, co Ci się przydarza, zostawia ślad w tej sieci, osłabiając niektóre nitki albo nawet je zrywając.
Bez mocnej, stabilnej pajęczyny połączeń, która stanowi mapę rzeczywistości i podporę dla Twoich decyzji, zaczynasz się gubić i popełniać błędy…

A teraz wyobraź sobie, że… istnieje narzędzie, które może pomóc Ci odbudować uszkodzone i zerwane połączenia!

“Neurobioco…?”

Neurobiofeedback, to bo o nim mowa, tylko brzmi jak skomplikowana procedura. W rzeczywistości pod tą nazwą kryje się bezinwazyjna technika treningu mózgu, która wykorzystuje plastyczne zdolności Twojego mózgu.

Czy neurobiofeedback jest dla mnie?

Wspomniany trening daje szerokie spektrum możliwości we wspomaganiu zaburzeń psychiatrycznych, neurologicznych i psychologicznych, jak:
– w zaburzeniach koncentracji uwagi (ADHD/ADD)
– depresji
– stanach lękowych i napadach paniki
– zaburzeniach snu
– trudnościach w nauce (dysgrafia, dyskalkulia)
– napięciowych bóle głowy
– w przypadkach fobii, tików nerwowych i natręctw
– w zaburzeniach odżywiania
– zaburzeniach rozwoju psychomotorycznego wieku dziecięcego
– zaburzeniach nastroju
– przy leczeniu uzależnień
– po urazach głowy i udarach mózgu
 

Neurobiofeedback wykorzystuje się jednak nie tylko w wspieraniu leczenia schorzeń – daje świetne rezultaty również:
– osobom, których praca wymaga podejmowania szybkich decyzji, koncentracji, odporności na stres,
– wpływając korzystnie na procesy nauki, zapamiętywania czy przyswajania materiału przez dzieci i młodzież
– sportowcom, osobom pracującym twórczo oraz skupionym na nauce języków.

Co dwie elektrody, to nie jedna, czyli jak wygląda trening?

Siadasz wygodnie w fotelu i… grasz w videogrę! Dzięki elektrodom, które umieszczamy na Twojej głowie i uszach, możemy obserwować pracę fal mózgowych i poznać funkcjonowanie Twojego mózgu.
W trakcie gry zdobywasz punkty, gdy aktywność mózgu wzrasta w oczekiwanych zakresach. W ten sposób uczymy go generowania najkorzystniejszych dla Twojego funkcjonowania częstotliwości fal mózgowych.
Choć trening przybiera formę zabawy, możesz odczuwać po nim zmęczenie.

Co da mi neurobiofeedback?

Wyniki badań przeprowadzonych w Polsce i na całym świecie wskazują, że neurobiofeedback jest bardzo skuteczną metodą. Dzięki treningom możesz nauczyć się panować nad swoim zachowaniem, a co za tym idzie – lepiej radzić sobie z wieloma sytuacjami w życiu codziennym. EEG biofeedback wspomaga procesy nauki, radzenie sobie ze stresem, poprawia nastrój czy wpływa korzystnie na kontakty interpersonalne. Jest również stosowany jako metoda wspomagająca przy łagodzeniu objawów ADHD. Efektem sesji biofeedback są pozytywne zmiany w aktywności bioelektrycznej mózgu. W przeciwieństwie do niektórych metod, neurobiofeedback nie powoduje niekorzystnych skutków ubocznych, dlatego z powodzeniem może być stosowany nawet u dzieci.