Monika Krukowska

Monika Krukowska

Psycholog

Ukończyłam psychologię o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w ramach staży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Chorób Afektywnych F7, gdzie zajmowałam się wsparciem psychologicznym pacjentów oraz współuczestniczyłam w procesach diagnostycznych, a także w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Dziennym Neuropsychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

W 2021 r. rozpoczęłam całościowe, atestowane przez PTTPiB, szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo –behawioralnego w Akademii Interego. Ukończyłam także szkolenie I stopnia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Przeprowadzam testy diagnostyczne w kierunku ADHD u osób dorosłych.

Wierzę, że dobra diagnoza jest podstawą procesu terapeutycznego. Tylko wiedząc, z czego wynikają trudności, możemy dobrać odpowiednie metody pracy, które pomogą w uporaniu się z nimi i umożliwią życie, w którym w pełni można korzystać ze swojego potencjału.

W relacji psycholog – klient najważniejsze jest dla mnie pełne uważności i empatii podejście, w którym to klient decyduje które obszary są dla niego istotne i nad czym chciałby pracować. Psycholog jest w tej drodze jego towarzyszem, który, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem, pozwala dobrać mu odpowiednie techniki pracy i poszerzyć perspektywę.