LECZYMY ADHD
WYBIERZ RODZAJ:

Diagnostyka psychiatryczna

Diagnostyka psychologiczna

Leczenie farmakologiczne

Psychoedukacja

ADHD

Psychoterapia

ADHD

Joga

w ADHD

Dieta

w ADHD

Książki

ADHD

Poradnik

ADHD

Programy

o ADHD

LECZYMY

ADHD

WYBIERZ RODZAJ:

Diagnostyka

psychiatryczna

Diagnostyka

psychologiczna

Leczenie

farmakologiczne

Psychoedukacja

ADHD

Psychoterapia

ADHD

Joga

w ADHD

Dieta

w ADHD

Książki

ADHD

Poradnik

ADHD

Programy

o ADHD

Aby leczenie ADHD było skuteczne, musi być kompleksowe. Najlepsze rezultaty daje zastosowanie kilku metod wsparcia – farmakoterapii, psychoedukacji lub psychoterapii (najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym). W Centrum Alma proponujemy właśnie takie szerokie podejście do ADHD. Od wyczerpującej diagnostyki, po nasz autorski program psychoedukacji na bazie amerykańskiego programu wielokrotnie zwalidowanego w badaniach klinicznych. Zajęcia z psychologiem z Jogi dedykowanej dla pacjentów z ADHD w małych grupach, aby uniknąć rozpraszania się w atmosferze terapeutycznej. Spotkania z dietetykiem, który również specjalizuje się w ADHD i tym co konkretnie pomaga w zwyczajach żywieniowych w łagodzeniu objawów.

Podstawowe informacje

ADHD w powszechnej opinii jest problemem, który dotyczy wyłącznie dzieci. Ten mit powiela się równie często w środowisku medycznym. Jednak najnowsze statystyki mówią, że powyższy zespół dotyczy do 5% osób dorosłych, a u 2/3 pacjentów źródło problemu rozpoczęło się już w dzieciństwie. Jesteśmy jedną z niewielu placówek w Polsce specjalizujących się w leczeniu ADHD u dorosłych, a nasi lekarze regularnie zdobywają wiedzę na zagranicznych konferencjach.

Typowe objawy

wśród pełnoletnich pacjentów:

impulsywne zachowanie

silne wahania nastroju

połączone z niecierpliwością

niestabilne relacje

w życiu osobistym

problemy z koncentracją

trudności w dokańczaniu

rozpoczętych czynności

brak umiejętności

dostosowywania się do zmian

Dla wielu osób powyższe symptomy mogą być także charakterystyczne dla innych zaburzeń psychicznych, dlatego tak ważny jest wybór lekarza specjalizującego się w tej wąskiej dziedzinie.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami: