Skip to content Skip to footer

Kaja Szach

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

O mnie

 

Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie wiedzę i umiejętności zdobywam w ramach całościowego 4-letniego kursu psychoterapii psychodynamicznej w CSP Szkolenia Rzeszów, którego program spełnia wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W kontakcie z klientem wykorzystuje także elementy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Dialogu Motywującego.

Doświadczenie zdobywałam poprzez praktyki studenckie, wolontariaty, a także praktykę zawodową pracując m.in. z dziećmi i młodzieżą neuroatypową, uzdolnioną artystycznie oraz zmagającą się z trudnymi relacjami w rodzinie, zaburzeniami odżywania, zaburzeniami zachowania i zaburzeniami adaptacyjnymi. W trakcie studiów prowadziłam liczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu zdrowia psychicznego oraz organizowałam wydarzenia popularno-naukowe. Obecnie pracuję również jako psycholog w domu dziecka.

Prowadzę poradnictwo psychologiczne dla młodzieży i dorosłych w zakresie takich trudności, jak: depresja, niskie poczucie własnej wartości, obniżony nastrój, uwikłanie w trudne relacje, sytuacje kryzysowe. Pracuję głównie z osobami chcącymi uporać się z bolesną przeszłością czy potrzebującymi wsparcia w zakresie rozwoju osobistego, poznaniu siebie i swoich potrzeb.

W praktyce zawodowej, jak i w życiu, kieruję się przekonaniem, że każdy ma wystarczające zasoby do przezwyciężania wszelkich trudności. Moim celem jest wspieranie pacjentów w procesie odkrywania tych zasobów, aby potrafili wykorzystać je do satysfakcjonującego funkcjonowania. Kluczowe znaczenie ma dla mnie budowanie relacji opartej na empatii i zrozumieniu, a także indywidualne podejście, poprzez które rozumiem dostosowywanie technik pracy do oczekiwań i problemów zgłaszanych przez pacjentów.

Kwalifikacje poszerzam uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych dotyczących zdrowia psychicznego.

Ta specjalistka pracuje z:

✔ dziećmi 12+,
✔ młodzieżą,
✔ dorosłymi,
✔ pacjentami z ADHD,
✔ osobami LGBTQ+

Diagnozuje w języku polskim w ramach:

✔ DIVA 5.0
✔ Conners-3