Skip to content Skip to footer

FAQ

Jak wygląda diagnoza ADHD?

Należy wykonać testy diagnostyczne odpowiednie dla dzieci (Moxo oraz Conners) lub dorosłych (Diva 5.0), które zakończone się wystawieniem raportu diagnostycznego. Następnie pacjent udaje się z raportem na wizytę do psychiatry, który ostatecznie wystawia diagnozę.  

Sam raport diagnostyczny nie jest równoznaczny z diagnozą schorzenia. 

Co to jest psychoedukacja ADHD?

Psychoedukacja jest cyklem 12 ustrukturalizowanych spotkań – raz w tygodniu spotkasz się z psychologiem/psychoterapeutą, aby pracować nad konkretnymi objawami ADHD. 

Specjalista będzie rozmawiał z Tobą na temat problemów i trudności w Twoim życiu    spowodowanych przez  ADHD. Metoda ta, mimo z góry określonej struktury, jest bardzo dopasowana do potrzeb pacjenta. Kurs psychoedukacji przechodzi się raz w życiu, lecz można go w razie potrzeby później odświeżać. Nie zmienia to jednak faktu, że nabyte umiejętności zostają z nami do końca. 

W psychoedukacji wyróżnia się 4 bazowe moduły adresowane do wszystkich, których dotyczy ADHD: 

Kolejność jest bardzo ważna, ponieważ wszystkie moduły są ściśle ze sobą połączone i wynikają jeden z drugiego tj. bez modułu organizacji i planowania, nie poradzisz sobie z prokrastynacją. 

Kolejne moduły są dopasowywane indywidualnie, kiedy terapeuta pozna Cię lepiej: 

Jak wyglądają zapisy na psychoedukację?

Pierwszym krokiem do zapisania się na psychoedukację jest spotkanie kwalifikacyjne. Dzięki niemu zyskamy pewność – my i Państwo – że jest to dla Państwa najlepsza dla metoda pracy w tym momencie.  

Nasz diagnosta zaproponuje 2-3 najbardziej odpowiednich dla Państwa prowadzących – w naszym zespole posiadamy wielu specjalistów zajmujących się dodatkowymi aspektami: zaburzeniami odżywiania, relaksacją, agresją czy pracą z lękami. Chcielibyśmy, by trafili Państwo do specjalisty, który będzie mógł holistycznie spojrzeć na Państwa sytuację oraz udzielić wsparcia we wszystkich problematycznych zagadnieniach. 

Spotkanie wstępne przeprowadza mgr Anna Użarowska – zarówno w trybie online, jak i stacjonarnym. Koszt spotkania kwalifikacyjnego to 200 złotych i nie wilcza się ono do ceny pakietu psychoedukacji. 
 

Po spotkaniu kwalifikacyjnym pacjent umawia się na cykl psychoedukacji do wybranego specjalisty z pomocą naszej rejestracji. 2-

Jakie są koszty psychoedukacji i czy możliwa jest płatność w ratach?

Koszt psychoedukacji to 2400 zł za 12 spotkań (w języku angielskim – 3600 zł). Opłaty należy dokonać z góry przed rozpoczęciem procesu.

Czy konsultacje mogą odbywać się online? (nie mogą być dziecięce)

Wszystkie konsultacje dotyczące osób dorosłych mogą odbywać się w formie online, natomiast wszystkie dotyczące dzieci – stacjonarnie w obecności opiekuna. 

Jak należy dokonać płatności za wizytę?

Płatności można dokonać na miejscu (gotówką lub kartą) lub online za pomocą płatności PayU 

Kiedy i w jaki sposób można odwołać wizytę?

Wizytę można odwołać na 24 h przed jej terminem ze zwrotem środków. 

Czy rodzic musi być z dzieckiem na wizycie?

Zaleca się, aby opiekun dziecka był obecny na każdej wizycie. 

Jak działa wystawienie e-recept? I kto je wystawia?

E-recepta dotyczy tylko i wyłącznie przedłużenia ostatniej recepty – w celu jej uzyskania, należy umówić się na wizytę e-receptową, w ramach której pacjent otrzyma kod smsem bez przyjeżdżania na miejsce i bez kontaktowania się z lekarzem.  

Jak działają grupy wsparcia DDA/DDD?

Pierwszym krokiem do dołączenia do grupy wsparcia DDA/DDD jest spotkanie kwalifikacyjne z Pawłem Przybyszem lub Elżbietą Krzyżanowską. Spotkania grup wsparcia odbywają się wyłącznie stacjonarnie. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie.

Czy na pierwszą wizytę musze zabrać dotychczasową dokumentację medyczną?

Zdecydowanie warto zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. 

Kiedy otrzymam link do wizyty online?

Na kilka minut przez wizytą na wskazany wcześniej adres mailowy. Oczekiwanie na połączenie ze specjalistą może wynosić do 5 minut. 

Jak otrzymać FV za wizytę?

Aby otrzymać FV, należy wysłać maila na adres wybranej placówki warszawa@centrumalma.pl lub bydgoszcz@centrumalma.pl, w treści wiadomości podając wszystkie dane, jakie muszą znaleźć się na dokumencie, w tym dopiski i szczegółowe informacje, np. „wizyta dla dziecka”. 

FV może zostać wystawiona najwcześniejszej w dniu wizyty po wydrukowaniu paragonu za dokonanie płatności.